Wpis z mikrobloga

Chłop poszedł wczoraj na rozmowę na kontrolera finansowego, drugi etap w korpo na stanowisko gdzie pisali w ogłoszeniu, że SQL is nice to have. Żaden twardy requirement.

Po godzinie rozmowy z CFO przyszedł Head of IT i zaczął pokazywać skrypty xD

Do tej pory w poprzednich pracach robiłem coś w SQLu, zrobiłem sobie nawet małą hurtownie danych w accessie, ale to było na zasadzie napisania query z użyciem select, where, różnych rodzajów joinów, uniona itd. Jakieś takie po prostu czyszczenie danych, ogólna organizacja, przekształcenia. A chłop wyskakuje ze skryptem na całą stronę w notatniku i to nie z komendami, tylko (to się chyba tak nazywa, nie wiem) commitami xD Pokazuje jakieś kill, commit cośtam, open transdb, nawiasy ostre - nigdy się nie spotkałem, jakieś odpytywanie serwera, uwierzytelnianie zapytania, potem pokazał jakiś skrypt, wyglądał na pythonowy do (nie wiem) zapisywania albo ściągania danych z bazy xD Dopiero na koniec, jak mnie piłowali przez kolejną godzinę, były jakiekolwiek komendy, które kojarzyłem, a tak to na czuja mówiłem o co kaman w tych kodach xD

Także o ile przed rozmową było przypomnienie podstawowych komend i na luzaku, to ta rozmowa wgniotła mnie w ziemię xD

To normalne, że teraz na rozmowach na stanowiska w finansach (tak, to NIE była rozmowa na data analityka ani nic w tym stylu) oczekują wiedzy z de facto programowania? Ogółem wiedziałem, że ta rola ma focus na techowe sprawy, była mowa o tym na pierwszej rozmowie i to mi się koniec końców podoba, ale poziom tego co mi pokazali w ramach, nie wiem, sprawdzenia skilla to był kosmos dla kogoś kto interesuje się tym i się uczy, ale nie jest to jego główne narzędzie pracy.

Ciekawy jestem czy w ogóle zamkną tą rekrutację z powodzeniem, bo hybryd kontroler finansowy&programmer/data analityk jest mało.

#korposwiat #pracabaza #korpo #sql #programowanie
MarteenVaanThomm - Chłop poszedł wczoraj na rozmowę na kontrolera finansowego, drugi ...

źródło: 2ko532

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Ciekawy jestem czy w ogóle zamkną tą rekrutację z powodzeniem, bo hybryd kontroler finansowy&programmer/data analityk jest mało.


@MarteenVaanThomm: No to jeśli jest mało, to masz zajebistą okazję. Powiedz że jesteś "fast learner" i że przysiądziesz nad tym w swoim czasie żeby się nauczyć bo podoba ci się ta sprawa i tyle. Pracodawca woli zatrudnić zapaleńca który ciśnie samemu bo lubi, niż eksperta który uważa że już się nie musi uczyć.
  • Odpowiedz
@everybodykombinerki tam jest taki kejs, że cały erp jest sqlową baza danych i głównie w ten sposób idzie raportowanie. Goal jest taki żeby zrobić w 2 lata fajny data lake i zautomatyzować raporty. I to jest faktycznie coś atrakcyjnego dla mnie, ale po takim przetyraniu wątpię że wypadłem na tyle dobrze żeby była oferta xd Zrobiłem jakieś 60-70% w tej technicznej części.

Z drugiej strony wątpię ze znajda jakiegoś agenta, który
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: jak dałeś radę 70% z tego zrobić to już jesteś wygryw. Nie miałbym pojęcia o co im chodzi xD Daj znać czy jest oferta.
btw też teraz rekrutowałem na coś co miało SQL nice to have, ale jak cokolwiek mnie z niego spytają to xD
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Nice to have nie znaczy, ze nie chca sie dowiedziec ile z tego umiesz, moze poszlo Ci dobrze w twardych wymaganiach, wiec przeszli do SQL albo maja kilku kandydatów takich jak Ty w innych wymaganiach i SQL będzie decydował o Waszej przyszłości :)
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: nie no, ja nie mam żalu, że ktoś śmiał zapytać o coś SQL, w momecie kiedy sam to sobie pakuję do CV, tylko że po prostu poziom zaawansowania pytań był taki mocny jak na to, że ten SQL jest w ogłoszeniu na szaro jako dodatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bartez_94 no zobaczymy, czekam do następnego poniedziałku xd Ale jak serio im zależy na gościu
  • Odpowiedz