Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest mi w stanie jakimś zgrabnym fikołkiem wyjaśnić te 9 głosów wstrzymujących Konfederacji podczas głosowania po trzecim czytaniu "lex Tusk"?

Brak zdania w sprawach ustrojowych i sądowniczych, głosowanie w opozycji do opozycji, ciche przyzwolenie, naiwność czy wiara w dobre intencje PiS?

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=74&nrglosowania=26

#polityka #konfederacja #bekazkonfederacji #4konserwy #bekazpisu #lextusk
przekliniak - Czy ktoś jest mi w stanie jakimś zgrabnym fikołkiem wyjaśnić te 9 głosó...

źródło: Screenshot 2023-05-30 at 12.09.44

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Więc prosiłem o wyjaśnienie tych 9 głosów wstrzymujących i jakie zdanie reprezentują.


@przekliniak: bo Ci odpowie ten partyjniak. Nawet jak nie mają nic do powodzenia, to jakąś formułke jak wyżej muszą rzucić
  • Odpowiedz
Wstrzymanie się = Przeciw

@przekliniak: Konfederacja jasno się opowiedziała, że jest przeciwko, przecież to typowa gierka polityczna. Wcześniej głosowali przeciw, a tutaj się wstrzymali. Podejrzewam, że to co napisał Bosak na twitterze jest odpowiedzią:
"Najlepszą obroną jest więc zachowanie spokoju, unikanie polaryzacji i brak koncentracji na tym".

Ja osobiście bym wolał, żeby zagłosowali przeciw, bo wstrzymanie się od głosu pozostawia miejsce na takie niedomówienia jak tutaj. Winnymi wprowadzenia tej ustawy są
  • Odpowiedz
@przekliniak Bo konfederacja chce pogodzić dwa obozy, narodowców, których ta komisja to pewnie i cieszy, ale i kuców, którzy chcą niskich podatków i mają w dupie resztę, ale też do pewnego stopnia. Więc często w takich sprawach wstrzymują się od głosów, żeby każdy był w miarę zadowolony. Zobacz chociażby teraz, wykop żyje lex Tusk, a fani Konfy siedzą cicho lub coś o covidzie wrzucają.
  • Odpowiedz
  • 178
Wstrzymanie się = Przeciw


@przekliniak: Konfederacja jasno się opowiedziała, że jest przeciwko,


@OskarDw: XD typowy fikołek jest typowy. Jak jesteś przeciw to głosuj przeciw. Bardzo proste.

Podejrzewam, że to co napisał Bosak na twitterze jest odpowiedzią:

"Najlepszą obroną jest więc zachowanie spokoju, unikanie polaryzacji i brak koncentracji na tym".


XDDD swietny sposób robienia polityki, całkowity brak własnego zdania.
  • Odpowiedz
@assninja: @Morf Dla mnie to też jest idiotyczne podejście, bo właśnie zlatują się takie osoby jak wy i mówią, że wstrzymali się od głosu.

To było głosowanie większościowe czy ważna była bezwzględna większość? Bo jeżeli to drugie to głos przeciw jest tożsamy ze wstrzymaniem się.

XDDD swietny sposób robienia polityki, całkowity brak własnego zdania.

Opowiedzieli się przeciw.

@bo-banley

Bo wiesz konfederaci uważają to wszystko za teatr dla gojów


Bo trochę tak
  • Odpowiedz
@assninja: Ale o co ci chodzi?

Zdanie mają jasne w temacie - są przeciwko, mówią, że jest to gierka polityczna. Najpierw głosowali przeciw, później się wstrzymali, żeby pokazać, że nie grają w te gierki(wstrzymanie = przeciw).
Czy to słuszne podejście? Uważam, że nie i wolałbym, żeby oddali głos. Dalej już są twoje fiksacje pisowskie i wmawianie czegoś partii, która postąpiła słusznie.
  • Odpowiedz
i(wstrzymanie = przeciw)


@OskarDw: wstrzymanie = wstrzymanie, przeciw = przeciw

mam nadzieję że pomogłem, fikołki zostaw sobie na inny dzień.
Wg mnie zrobili to po to, by łatwiej było wejść do koalicji z pis, albo żeby nie oberwać tą ustawą jako pierwsi. A jak będzie zobaczymy jesienią.
  • Odpowiedz
@przekliniak: nie angażują się w gierki polityczne. Najpierw byli przeciw, potem się wstrzymali. Nigdzie nie głosowali za i nie opowiadali się za. Nie rozumiem o co ci chodzi xD
Jeszcze gdyby to było tak że głosy konfederacji mogłyby sprawić że ustawa zostałaby wyrzucona, to bym się zastanowił, a w tym przypadku nic się nie zmienia.
t.....1 - @przekliniak: nie angażują się w gierki polityczne. Najpierw byli przeciw, ...

źródło: głosowanie

Pobierz
  • Odpowiedz
@assninja: Jak nie rozumiesz działania głosowania bezwzględnie większościowego to trudno. Nie ma sensu dyskutować. Czepianie dla czepiania, gdzie zachowali się dobrze. Szkoda, że innych partii tak się nie czepiasz, gdy głosują za idiotycznym socjalem.
  • Odpowiedz
@przekliniak: IMO ta ustawa to ściema. Od kilkunastu lat obie partie straszą się nawzajem że jedni drugich powsadzają do więzienia, że tym razem im się nie upiecze i teraz to na pewno będą odpowiadać za swoje decyzje.

No i tym razem będzie tak samo. Trzeba zrobić głośny temat dla gawiedzi, a partie mają materiał na kampanię.
PO: patrzcie, PIS odbiera demokrację!
PiS: patrzcie, PO nie chce szukać obcych agentów!

I tak
  • Odpowiedz