Wpis z mikrobloga

#gielda Czy ktoś ma tu jakieś akcje z USA i otrzymuje dywidendę? Chciałbym kupić akcje bezpośrednio a nie przez etf ale zastanawia mnie czy opłata za przelew Swift nie wyniesie mnie więcej niż sama kwota dywidendy. Wiem że w wielu miejscach taki przelew międzynarodowy kosztuje aż 27 dolarów.
  • 12
  • Odpowiedz
@Wookie2020: możesz kupić akcje amerykańskich firm bezpośrednio w chyba każdym polskim domu maklerskim opłaty średnio 20 zł przy inwestycji 5000. W bossa masz formularz w8ben, dzięki czemu dywidendy nie są podwójnie opodatkowane. O jakim przelewie piszesz?
  • Odpowiedz
@Wookie2020: Tak jak MonsterKill wyżej napisał. Płacisz tylko podatek od zysku z dywidend, nie ma żadnej opłaty za przelewy międzynarodowe przy dywidendzie. Dywidenda trafia bez żadnej opłaty na twój rachunek maklerski
  • Odpowiedz
@Wookie2020: ale to nie ty ponosisz tutaj jakieś koszty gdyby jakiekolwiek były tylko makler xD zresztą taka spółka nawet nie wie o twoim istnieniu, w swoich bazach widzą tylko maklera i idzie jeden zbiorczy przelew do maklera a potem on sobie to rozdysponowuje wewnętrznie
  • Odpowiedz