Wpis z mikrobloga

@Kempes:

Stalin tak robił. Swoich przeciwników politycznych pozbywał się poprzez stawianie im wyssanych z palca zarzutów szpiegostwa na rzecz zachodu. Kaczyński ma dobre wzorce.
  • Odpowiedz
@Kempes: Masakra, komisja która może w sumie wszystko , bo co kryje się pod osądzeniem? Czy tylko może pozbawić kogoś piastowania funkcji publicznych? Jak to drugie to wiadomo o co chodzi, oni mogę z dnia na dzień wykosić całą opozycję. Ale XD Po i PiS to samo zło tylko konfabulacja ........ I że młodzi ludzie się na to nabierają
  • Odpowiedz
@Kempes: Ale to są w sumie szachy 4D. KO może nie wejść w skład komisji, bo to niekonstytucyjna komisja, dzięki czemu PiS będzie tam miał 100% i nawet nie będzie wiadomo co tam ustalają, albo wejdzie w skład, przez co powiedzą, że jest poparcie opozycji dla istnienia komisji.
  • Odpowiedz
@Kempes: Mamy tę naszą wspaniałą konstytucję... w wolnej polsce nie powinno istnieć prawo domniemania konstytucyjności ustawy. Wszystko, co idzie przez sejm powinno iść do TK.
  • Odpowiedz
@Kempes: no i z czym masz problem?
Analogiczna sytuacja z Jedwabnym - brak możliwości przeprowadzenia ekshumacji, bo żydom religia nie pozwala.
Uszanowanie zwyczajów, a raczej dopasowanie prawa do panującej religii to w zasadzie powszechny temat, od "zawsze"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Malganis882 Jedwabne to prosta sprawa, są zeznania świadków. A że te zeznania nie pasują niektórym to już pewnie wina zeznań XD
Poza tym w Jedwabnem były robione wykopaliska o noc nie znaleziono.
  • Odpowiedz
@Kempes: ja nie neguje jedwabnego, ani nic w tym stylu tylko staram się pokazać na innym przykładzie, gdzie religia wchodzi w spór z czymś innym - brakiem możliwości wykonania ekshumacji itd.
Tutaj akurat nie znam się, ale się wypowiem xD wydaje mi się że nie można zmusić księdza do wyjawienia tajemnicy spowiedzi, bo ksiezunio podlega pod Watykan, a nie pod polskiego ustawodawcę aka prawnicy, lekarze itd.
  • Odpowiedz