Wpis z mikrobloga

Kuchnia od stolarza czy z Ikea lub innego marketu?
Mieszkanie wykanczane pod siebie, a nie pod wynajem. Czy warto doplacac do stolarza przy zalozeniu ze planujemy tam mieszkac te okolo 15 lat
a potem ewentualnie wynajmowac lub sprzedac? Nie przewidujemy remontow przez ten okres (15 lat).

#remontujzwykopem #remont #kuchnia #stolarz #ikea
  • 20
  • Odpowiedz
@marzab: kuchnia z ikei jest w miarę ok, ale ma swoje wady. Trochę większa głębokość i wysokość szafek niż standardowe i brak przestrzeni za szafkami gdybyś miał hydraulikę na wierzchu. No i co się z tym wiąże, ciężko dopasowywać coś z poza ikei. Np ich blaty pod te szafki mają 63.5 cm, a standardowe mają 60 i tu już jest kłopot. A blaty z ikei znowu są kiepsko wymiarowe na długość.
  • Odpowiedz
@marzab to wszystko zależy. Po pierwsze tak jak w moim przypadku- mam stolarza, który mi zrobił kuchnię o 1000 zł taniej niż Ikea, ale mam do sufitu idealnie, mam nietypowe szerokościowo szafki, mam miejsce na hydraulikę za szafkami. Wiedziałem, że gość ma mankamenty, ale to była kwestia regulacji poziomów, drzwiczek, zmywarki co sobie już sam zrobiłem. pozostałe oferty były droższe o 6000 u innego stolarza i o 13000! zł drożej w jakiejś
  • Odpowiedz
  • 2
@robertx: mialem na mysli remonty w stylu nie podoba mi sie juz wyglad kuchni i chce inna :D a nie z persektywy takiej ze cos sie zepsuje lub kompletenie zaamortyzuje
  • Odpowiedz
@marzab: przejdź się najpierw do Ikei, a potem do Agaty, jeżeli masz gdzieś blisko salon i skonfrontuj sobie konfiguracje obu firm. U mnie wygrała Agata z prostych względów: za niewiele większe pieniądze oferowali o wiele wyższą jakość. Fronty są z MDF, zamiast z płyty wiórowej, prowadnice nie są totalnymi oem noname'ami (niektóre są nawet Bluma!). Blaty są z katalogu Eggera. Nerka w szafie narożnej też jest z dość znanej marki na
  • Odpowiedz
Czemu nie dostał większych?


@Smarek37: Nie wiem, może oszczędzał - najtańszy gotowy blat (246x63,5) kosztuje 229zł, a blat na wymiar (246x63,5) kosztuje 1227,54zł.
  • Odpowiedz
@armt: no właśnie nie oszczędzał, bo koleś jest bardzo pedantyczny. Teraz z ciekawości pogoglowałem i wychodzi na to, że blaty ponad ten wymiar to tylko w ograniczonej palecie. Więc pewnie żaden z opcji 400cm mu nie podpasował.
  • Odpowiedz
wychodzi na to, że blaty ponad ten wymiar to tylko w ograniczonej palecie


@Smarek37: Zgodnie z informacją na stronie Ikea: 23 laminowanych i 7 fornirowanych.
  • Odpowiedz
@armt: przy okazji go zapytam. Ogólnie nic na tym nie zaoszczędził bo musiał wziąć 6 blatów i jest kupa odpadu. Czterysetki by wystarczyły 3
  • Odpowiedz
@marzab: zależy od kasy. Ja mam stolarza w rodzinie to mi zrobił meble, jakby nie to że mam je po kosztach to nie byłoby mnie stać i brałbym z ikei.
Stolarz zrobi pod wymiar i dokładniej sobie dopasujesz jak masz jakieś własne pomysły, ale jak masz jakąś standardową przestrzeń to planer ikei i też luz.
Jakość - stolarz weźmie normalne płyty od producentów, ikea ma robione pod siebie i ikeowe są
  • Odpowiedz
Jestem stolarzem, wiec dam Ci garść faktów:

- ikea jakościowo ma gorsze płyty
- ikea nie zrobi na wymiar
- ikea ma długa gwarancje, która działa
- ikea niekoniecznie jest tańsza ale to zależy od stolarza. Na tej samej kuchni roznice rzędy 10k nie są niespodzianka.
- ikea Cię nie oszuka:P

Większości kuchni z ikea jakie widziałem są tandetne, ale trafiłem tez kilka ładnych. Materiały… No są gorsze ale to w zasadzie
  • Odpowiedz
@armt: zapytałem. Nie zaproponowali mu takiej opcji. Sprawdził i są 4 metrowe w cenie 2k sztuka. Aferę sobie odpuszcza bo cena jednak x2 i długi czas oczekiwania. Lekkiego #!$%@? ma tylko, że nie zaproponowali robiąc plener
  • Odpowiedz
@marzab czytałam, że kuchnie z ikei mają dobre opinie. Uważam, że jak nie masz dobrego stolarza to tylko ikea albo agata meble. Stolarze uciekają z zaliczkami, opóźniają się, potrafią robić niezłą fuszerkę. Czemu nikt tego nie releguje to nie wiem. Wykończeniówka nie bez przyczyny ma taką swoją nazwę. Niby proste rzeczy, malutkie kuchenki a w Polsce jak wyprawa na księżyc. My już jesteśmy wykończeni. Planujemy w przyszłości budowę domu, to będzie hardcore.
  • Odpowiedz