Wpis z mikrobloga

@ElonMuskKochamCie: @x_xRazorx_x Mi to się wydaje, że mogą być zagrożone konta, które wyemigrowały z Polski do Buenos Aires, nowe utworzone konta na Argentynie mogą nie być "na celowniku".
Wczoraj kupiłem Iron Harvest z DLC, konto mam nadal w ARS, nic się nie zmieniło.
Doładowanie oczywiście odbyło się za pomocą handlu kluczami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@somegoodguy_49: Natknąłem się już na kilka komentarzy (w różnych miejscach) osób, które twierdzą, że na kontach utworzonych na dany region (Argentyna / Turcja) również miała miejsce zmiana regionu. Niektórym z osób, które zostały deportowane, konto zostało ustawione na region z którym nigdy nie miały do czynienia (np. komuś z Kanady na Ukrainę itp.)
  • Odpowiedz
@Yarizu: Hmm, no to faktycznie ta maszyna losująca im tam szwankuje chyba xD. Ciekawe jak by zareagował na to support, bo z tego co pamiętam ściągali oni blokady regionalne czy coś takiego jak się do nich napisało, pogrozili paluszkiem tylko i tyle. Pytanie jak to będzie w tym przypadku, czy po napisaniu do supportu nie wskoczy się w jeszcze większe bagno.
  • Odpowiedz
@somegoodguy_49: Cofają konta przeniesione oraz takie których Argentyna/Turcja była pierwotnym regionem. Co do supportu o którym wspomniałeś, odpowiada on tak:

Musisz dokonać zakupu w regionie, w którym aktualnie się znajdujesz, przy użyciu metody płatności powiązanej z adresem lokalnym. Pomoc techniczna Steam nie może zmienić kraju sklepu w Twoim imieniu. Ceny i waluty w Sklepie Steam zależą od Twojej lokalizacji. Wszystkie dostępne metody płatności w Twoim regionie zostaną wyświetlone podczas składania zamówienia.
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: w sumie jak będą mieli cofać, to będą cofać już zawsze, to nie jest kilkudniowy test.
Jak się sprawdzi to wprowadzą ten system na zawsze tak jak wprowadzili blokadę innych kart niż z danego kraju ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Na to, że jest to próbna akcja bym nie liczył. Jeśli ktoś w tym czasie nie weryfikował czy jego konto kwalifikuje się do deportacji (a na chwilę obecną jedynym sposobem na to jest podjęcie ryzyka dokonując zakupu jakiejś gry lub skorzystanie z rynku społeczności) to za wstrzymaniem przemawia jedynie to, że może ktoś w niedalekiej przyszłości dostrzeże wzorzec i uda się tym samym określić sposób na uniknięcie deportacji.
  • Odpowiedz
@Vizley:

Zapytałem z jakiego powodu region mojego konta został zmieniony. Co więcej. Wysyłając zapytanie pisałem po angielsku i będąc na VPNie w Buenos Aires. Na Steamie byłem wylogowany aż do momentu odpowiedzi. Odpowiedź dostałem w języku Polskim ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Zapytaj, dlaczego otrzymałeś odpowiedź w języku polskim, może się czegoś ciekawego
  • Odpowiedz
ale na twoim miejscu wstrzymał bym się z zakupem na powiedzmy tydzień, a nóż widelec była to kilkudniowa próbna akcja


@DzikiBomber: Co to da?
Jak to próba, to po próbie wejdzie na stałe z większą dopracowaną mocą.
Blokowanie doładowań spoza AR$ też było próbą a potem dowalili blokadę VISA i reszty doładowań spoza regionu.

To nie jest "a przenieśmy 100 osób a 100 000 zostawimy w spokoju za tydzień"
Jak znajdą
  • Odpowiedz
@MePix: I oby stracili na tym więcej pieniędzy niż myślą teraz, że tracą. Bo np ja w złotówkach to w tym roku kupiłbym może z 3 gry. A w Argentynie kupiłem z 600 (w tym z 15 gier AAA)

@Kliko: Zamknąłem temat już. Nie chce mi się pisać z botem XD

@w7TW6v3kv9jLBg5B: Teraz kup coś za te 20TL i daj znać czy Ci cofnęło region czy zostałeś. No i
  • Odpowiedz
Moim zdaniem nie ma co panikować na razie. Sytuacja jest cykliczna. 2 lata temu przed Summer Sale'm było 1:1 to samo i 4 lata temu też. Najgorsze jest to, że trzeba poczekać 90 dni do kolejnej zmiany.
  • Odpowiedz
Właśnie dokopałem się do wiadomości na Discordzie z gościem, który zmieniał mi ten region i było to dokładnie 27 czerwca 2021. Czyli 3 dni po rozpoczęciu eventu. Pamiętam, że cały jego serwer był #!$%@? pytaniami dlaczego cofnęło region do pierwotnego.
  • Odpowiedz
@MePix: Konta cofali tylko jak był Summer Sale w 2021 i 2019. Chiński nowy rok nie ma tu żadnego znaczenia, wtedy nic się nie działo w temacie cofania regionu.
  • Odpowiedz