Wpis z mikrobloga

Lex Tusk: Tajemnica spowiedzi ponad tajemnicą lekarską, adwokacką i państwową

Członkowie komisji będą mogli wymóc zwolnienie z tajemnicy radcowskiej, notarialnej, adwokackiej, lekarskiej czy dziennikarskiej, a także wskazanej osoby z zachowania tajemnicy określonej, jako "tajna" czy "ściśle tajna". Z jednym wyjątkiem - nie dotyczy to tajemnicy spowiedzi.

Znalezisko: https://wykop.pl/link/7113895/lex-tusk-tajemnica-spowiedzi-ponad-tajemnica-lekarska-adwokacka-i-panstwowa

#lextusk #neuropa #polityka
  • 9
  • Odpowiedz
@TomekNAUK Czyli wystarczy, że tuski i inne się wyspowiadają i już nie będzie można nic im zrobić.


@TomekNAUK: Też o tym pomyślałem, ale w ustawie jest, że ksiądz może tego wyjątku użyć. No chyba że przyspieszone święcenia kapłańskie xd
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Pomysł na biznes: zarejestrować na szybko kościół (najlepiej "Narodowy Polski Kościół Świętego Jana Pawła II pod wezwaniem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej", żaden urząd ani sąd nie ośmieli się odrzucić takiego wniosku) i oferować święcenia kapłańskie dla członków opozycji. Wyobraźcie sobie członków opozycji po kolei wchodzących na komisję i mówiących "nie mogę odpowiedzieć na to pytanie z powodu tajemnicy spowiedzi, tu mam zaświadczenie o byciu kapłanem..."
  • Odpowiedz