Wpis z mikrobloga

Z tego co się orientuję, to ceny godzinowe będą dotyczyły tylko osób rozliczających się w systemie net-billingu.
Pozostali płacą standardową stawkę- zgodnie z umową
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska jak liczyłem z 1-2 lata temu to taki próg opłacalności to 1zl/kWh. czyli jeśli średnia cena w trakcie produkcji PV będzie te 5gr a wieczorem i w nocy średnia cena ponad 1,05 to wtedy magazyn się opłaca. Nie wiem tylko czy magazyny troszkę nie zdrożały przez inflację.

Ogólnie to nadal magazyn się nie opłaca bo takiej sytuacji nadal nie ma. Wydaje mi się że obecnie najtaniej wyjdzie rozwianie z ładowarką do
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Zapomniałęś chyba, że to Polska i nie mamy infrastruktury, żeby puścić całą moc z PV na sieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast tego wyłączają PV jak jest za dużo mocy.
Patrząc na wykres cen godzinowych to ceny w okolicy południa są około 30% niższe niż w godzinach 8-10, 17-20, także aż tak optymistycznego przypadku nie będzie.
Na cenach godzinowych dopiero będzie opłacało się mieć magazyn, ale
  • Odpowiedz
1. Zrób solidną fotowoltaikę i pochwal się sąsiadom
2. Sąsiedzi zakładają także PV i podbijają napięcie przed trafo
3. Narzekaj, że "się nie da sprzedać"

P.S. Idziesz w autokonsumpcję i akumulatory. Po czym dokładają zaporowe cła na tanie i dobre akumulatory (Unia teraz - podobno).
  • Odpowiedz