Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy kolejnym etapem w systemach demokratycznych będzie wprowadzenie głosów ważonych. Wielu by się sprzeciwiało, ale prawda jest taka, że wtedy system demokratyczny byłby lepszy. Czy dodatek za wykształcenie czy dodatek dla osób aktualnie pracujących. A tak? Ktoś zbierze 100 pracujących, wykształconych ludzi, ktoś inny zbierze 101 takich co ledwo czytać potrafią i wygrana tych drugich będzie pięknym obrazem demokracji… tylko co to za demokracja gdzie cwaniak może manipulować najgłupszymi w danym kraju. A przykładów na całym świecie mamy mnóstwo. A Ci trochę mądrzejsi muszą się potem męczyć i płacić za głupotę reszty.
#swiat #polska #bekazpodludzi #wybory #4konserwy #neuropa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nobody32: Ale to co dobre dla wykształconych może być złe dla debili. A demokracja to równość...
Jeżeli debile chcą żeby im dać 800+ teraz a za 5 lat mieć ceny w sklepach 10X wyższe to trzeba to uszanować , tak działa demokracja( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawe czy kolejnym etapem w systemach demokratycznych będzie wprowadzenie głosów ważonych


@Nobody32: a niby jak chciałbyś to oceniać? przecież jak ktoś ma kase to kupi sobie wykształcenie i będzie głupek z kasą miał większe prawa niż ty.
  • Odpowiedz
  • 4
@mojnicknawykopie: Ja mam już wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jednak nie byłbym za tym aby już tak kombinować, żeby np ktoś z tytułem doktora miał coś więcej niż z mgr czy licencjatem. Po prostu: podstawowe < średnie < wyższe
  • Odpowiedz
@Nobody32:

Ciekawe czy kolejnym etapem w systemach demokratycznych będzie wprowadzenie głosów ważonych.


Nie chcę ci psuć zabawy cumplu ale taki system już był i źle się skończył dla tych których głosy ważyły najwięcej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz