Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W jaki sposób mogę ustawić stałe monitorowanie swojego stanu przez 24h na dobę, najchętniej z użyciem #applewatch i jakiegoś smart ringa (np. #oura ring)? Chodzi mi o to, aby w przypadku wykrycia braku pulsu (ściągnięcie/awaria urządzenia lub, odpukać, czarny scenariusz):

- doszło do wysłania powiadomienia na mój smartfon i smartwach z prośbą o potwierdzenie, że wszystko jest OK
- przy braku potwierdzenia do 5 minut - automatyczne wysłanie maili i SMSów z danymi GPS dot. mojej lokalizacji (+ opcjonalne połączenia) do kontaktów alarmowych

Czy musiałbym mocno majstrować przy urządzeniach/szukać innych urządzeń i prosić o napisanie specjalnej apki, czy da się to zrobić szybciej i taniej z wykorzystaniem dostępnych funkcji?

#pytanie #technologia #ios #watchos #apple #iphone #smartfon #elektronika #aplikacje #mail #medycyna #telemedycyna #zdrowie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W jaki sposób mogę ustawić stałe monitorowani...

źródło: 102508862_50d9b10884_b

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak się ograniczysz do AW to 1 apka wystarczy
1. Używasz health kit do apple watcha: https://developer.apple.com/documentation/healthkit/hkquantitytypeidentifier/1615138-heartrate i regularnie czytasz te dane, jak coś nie tak to wysyłasz prompt na AW (na smartphone też możesz dorobić, ale skoro będziesz miał zegarek na ręce to nie wiem czy jest sens)
2. Wystawiasz sobie jakieś API wysyłające SMS pod które uderzy twoja apka jeśli nie zamknąłeś powiadomienia
  • Odpowiedz