Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, jestem studentem 2 roku MiBM. Od mniej więcej 4msc programuję sobię różne rzeczy i nie powiem, nawet się w to wkręciłem. Myślę co począć ze studiami, zmiana kierunku na infe już raczej odpada. Na ten moment myślę że po prostu to dokończe i pójde na coś bardziej związanego z IT na magisterke zaocznie . Macie jakieś inne pomysły co począć w tej sytuacji, był ktoś z was w podobnej sytuacji?
#studbzaza #it #mibm #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Pytanie podstawowe - po co?
Czy studia Ci coś dają? Czy nowy kierunek też coś da? Chcesz w międzyczasie pracować w IT?

Jeśli teraz się zastanawiasz to warto jest sobie przeczytać co na studiach jest i na którym etapie.
Same studia magisterskie z informatyki mogą być zabawne, jak się nie robiło wcześniejszych inżynierskich.
Przykładowo student po przeniesieniu z innego kierunku przychodzi na zajęcia polegające na programowaniu zespołowym, i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli chcesz iść dla papierka magistra bo wychodzisz z założenia, że ci się przyda w przyszłości to spoko, zaoczne mają sens. Jeśli liczysz że się czegoś tam mądrego nauczysz to się przeliczysz, zwłaszcza jak nie idziesz na prestiżową uczelnię i prestiżowy wydział. Prestiżową w kategoriach polskich a nie światowych.

Studia IT mają sens tylko gdy chcesz zgłębiać teoretyczne i matematyczne podstawy informatyki (algorytmy, struktury danych, metody numeryczne) i wiążesz swoją
  • Odpowiedz