Wpis z mikrobloga

Takie pytanie z dziedziny motoryzacji. Od pewnego czasu ucieka mi olej silnikowy, pewien mechanik wypatrzył że to z czujnika ciśnienia oleju, wymieniłem czujnik przy okazji zeszłorocznej naprawy uszczelki pod głowicą. Olej wolniej ale wciąż uciekał, wkońcu zaczął się lać i czułem podczas jazdy smród oleju (przy otwartych szybach). Wypatrzyłem, że na pracującym silniku znowu kapie z okolic czujnika i spada na jakiś rozgrzany element. Znów wymiana, chwilę spokój, no i po niecałym miesiącu znowu co chwilę "check engine oil level". Z tą częstotliwością musiałbym dolewać z litr oleju co parę dni, a to koszta. Czy zanim udam się w przyszłym tygodniu do innego mechanika, który może zdiagnozuje problem, mogę dolac jakiegoś tańszego oleju? Teraz dolewałem Castrol Magnatec 5w30, czy mogę teraz wlać coś innego? Bo jeżdżę praktycznie na niczym, na bagnecie zero śladu oleju.
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #pytanie
  • 12
@ajag jeżeli na bagnecie nie ma śladu oleju to kup dłuższy bagnet ( ͡º ͜ʖ͡º)
a na poważnie to ja bym kupił olej tańszy ale o podobnych parametrach. np lotos
i coś jest nie halo jak leje się z tego samego miejsca cały czas. mechanicy nie potrafią przykręcić czujnika?
@------ @kupczyk cały czas jeździłem z tym do jednego mechanika, ale jakoś nie ufam mu za bardzo więc może i źle ten czujnik przykręca. Dlatego teraz pojadę do innego
@TypowyDaltonista pewnie nie wymienił. Początkowo starał mi się wmówić że wycieku nie ma bo nie ma plamy pod autem, a to że trzeba dolewać olej to dlatego że rozchodzi się po silniku i wkoncu poziom się unormuje.
@ajag na twoim miejscu nawet bym się nie bawił w mechanika bo to 10 minut max godzina roboty w zależności od położenia czujnika, poszedł do sklepu motoryzacyjnego z vinem w ręce i zmienił tą uszczelkę samemu. Jeśli będzie dalej ciekło znaczy że gwint jest wyrobiony i trzeba kombinować. Jeśli byś to robił to pamiętaj se uszczelka jest miedziana i okrągła, ponieważ przy dokręcaniu się płaszczy żeby być szczelną i trzeba użyć do