Wpis z mikrobloga

Nie rozumie tej paniki tym całym #lextusk , przecież z tego co czytałem w internecie to taka komisja już była i jedyne co zrobią to jakieś ponowne sprawdzenie drugi raz i niczego nowego to nie wniesie. O taka kiełbasa wyborcza, że ,,patrzcie (głównie babcie i dziadkowie) oczyszczamy Polskę z komunistów! Głosujcie na nas" i nic poza tym. Jak u tych osób co je będą sprawdzać nie było żadnych rosyjskich wpływów to i tak nie ma się czego obawiać. Zresztą na 99,99% duda zablokuje tą ustawę z powodu jej niekonstytucyjności jak mawiacie, a potem dostanie bloka na TK i tyle ją widziano.

#bekazpisu #bekazlewactwa
  • 8
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: a w jaki sposób ta komisja może pomóc w czymś Rosji? W dodatku przecież taka komisja jak dla mnie w praktyce może istnieć od dawna. Na przykład abw, skw czy ktokolwiek mogą zbierać informacje za zamkniętymi drzwiami i decydować kto się gdzie dostaje i jaką funkcję pełni. A kolesiostwo było zawsze i zawsze będzie, to samo z nepotyzmem. Z mojej perspektywy nic się nie zmienia, a wygląda to raczej jak
W jednym i drugim przypadku taka komisja musiałaby mieć podstawy (realne dowody) do pozbawienia praw publicznych tak samo jak sąd musi mieć dowody.


@Ksut_Melodi: sek w tym, ze PiS tak stworzyl zapisy tej ustawy, ze ta komisja uja musi miec. Posiedzenie niejawne, oskarzony powie cokolwiek, sprawozdawca z PiSu powie, ze oskarzony to ruski szpieg i jeb. 10 lat pozbawienia funkcji publicznych.

To sa standarsy rosyjskie, bialoruskie i z polnocnej korei. Calkowicie
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: moim zdaniem to i bez komisji tak jest aktualnie jak chcesz się gdzieś przyjąć co jest związane z państwem. Jak chcą Cię zatrudnić to będą zadawać pytania łatwe i normalne, a jak nie chcą to takie nie posiadające dobrych odpowiedzi, niejednoznaczne, trudne.
Notatka na temat dlaczego odrzucamy - niejawna, bez możliwości weryfikacji interpretacji Twoich wypowiedzi przez decydującego. Czyli na samym etapie rekrutacji masz działania takiej jakby komisji, bez jej istnienia.