Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami. Jak tylko wszedłem do pociągu to zastałem sytuacje że Ukrainka kłóciła się z konduktorem, bo jej zimno w przedziale. Konduktor tłumaczy jej że to normalna temperatura i że specjalnie dla niej nie będzie zmieniał temperatury. Naburmuszona siedziała i coś gadała pod nosem.
Druga sytuacja. Siedzę na swoim miejscu, obok mnie Ukrainiec( miejsce na końcu pociągu, gdzie są 2 miejsca obok siebie) i podchodzi jakiś chłopak i mówi do niego grzecznie "przepraszam, ale ja tutaj mam miejsce". A ten Ukrainiec do niego z pretensjami żeby siadał gdzie jest miejsce tak jak on siedzi. Tonem jakby byl najważniejszy w przedziale xD
I choć nie mam nic do Ukraińców, nawet na samym początku wojny gdy przez moje miasto przejeżdżały 2 samochody ukraińskie, zapakowane na maxa, z dziećmi, to poszedłem do sklepu i zrobiłem dla nich zakupy, bo widziałem że bieda straszna, to coraz bardziej mam mieszane uczucia do nich. Wiem że są ludzie i ludziska, ale no, niesmak pozostaje.
#ukraina #polska #pkp
heralekk - Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami...

źródło: 16907253470173069102793285044308

Pobierz
  • 40
bardziej chodzi mi o to, że jest ich nieporównywalnie mniej w naszym Kraju a zaczyna się robić coś takiego jak w Usa z czarnymi, że 13% społeczeństwa jest odpowiedzialne za ponad połowę kradzieży, zabójstw i innych wybryków


@heralekk: No i od razu widać do czego ten twój wpis zmierzał, w którym kierunku.
Tak tak, będą tylko przestępstwa popełniać, szkoda że Ukraińćów mamy setki tys od 2014 i żadnych problemów z nimi
Tak tak, będą tylko przestępstwa popełniać, szkoda że Ukraińćów mamy setki tys od 2014 i żadnych problemów z nimi nie było


@BayzedMan: Bo wtedy przeyjeżdżali ci ogrnięći mentalnie najceściej do pracy. Teraz dojeżdża cały pospólski plebs. To tak jak się obrażąć gdy ktoś mówi że do UK spieprzają poljaki alimenciarze i inni złodzieje którzy uciekają przed drobnymi wyrokami
@heralekk długo myślałeś nad tą zarzutką? Ukry są nam wdzięczni za pomoc i robienie im mentalnego loda więc oni by czegoś takiego nie robili.
A, że czasami sie wydarzy jakis wybryk to trzeba ich zrozumieć, że w ich kraju toczy sie wojna i być może ten ukrainiec stracił dorobek życia i rodzine więc ma prawo być oburzony. Mało było miejsc do siedzenia?
Bo wtedy przeyjeżdżali ci ogrnięći mentalnie najceściej do pracy. Teraz dojeżdża cały pospólski plebs. To tak jak się obrażąć gdy ktoś mówi że do UK spieprzają poljaki alimenciarze i inni złodzieje którzy uciekają przed drobnymi wyrokami


@ElonMuskKochamCie: Teraz przyjeżdzają koiety z dziećmi, które statystycznie odpowiadają za 10-15% przestępstw w ogóle społeczeństwa, nic się dosłownie nie zmieni. Weźcie wymyślcie coś innego w tym olgino serio, bo nie klei się to ani dupy