Wpis z mikrobloga

Skąd zamawiacie sadzonki? Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z Allegro? Sklepy internetowe?
Chciałem zamówić borówki, ale spotkałem się z opiniami, że na Allegro u wielu sprzedawców można zamówić jedną odmianę, a dostać zupełnie inną, bo jest tam trochę Januszerki.

I pytanie ekstra - potrzebuję parę worków ziemi (zwykłej oraz torfowej) i kory z dowozem (płatnym, mówimy o niedużym zamówieniu, góra 20 worków). Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z OLX we #wroclaw ?

#ogrodnictwo #ogrod #uprawiajzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@Regis86: najlepiej w lokalnych szkółkach, z internetu to moda ci wysłać inną odmianę albo sadzonka będzie w złej kondycji, ryzyko nie warte ceny
  • Odpowiedz
  • 0
@Anhed: Problemem jest czas niestety - nie bardzo mam kiedy jeździć, wolę ten czas spędzić inaczej. Oczywiście lokalne szkółki z dowozem też mi pasują, ale mówię - nie znam żadnej "sprawdzonej" i sam nie odróżnię Januszexu od legitnego biznesu, dlatego pytam tu.
  • Odpowiedz
@Regis86: na Mokronoskiej masz taki mały bazarek z sadzonkami, jak się jedzie na obwodnicę, z 200m za skrzyżowaniem z awicenny. Mają tam dobre sadzonki i duży wybór.
  • Odpowiedz
@Regis86: Kaczergis w Bielanach, Konieczko na Karmelkowej. Jest też szkółka w Siedlakowicach, dobre opinie mają. Wcześniej zadzwoń czy mają na stanie. Ziemię/torf kupuje w casto. Zamawiam online z odbiorem w sklepie. Sami mi na auto pakują.
  • Odpowiedz
@Regis86: widziałem trochę opinii że akademiaroślin.pl jest ok, że dostajesz to co zamawiałeś. Ja tam nie kupowałem bo szukałem starszych sadzonek ale brałem pod uwagę że nie jestem pewien co dostanę
  • Odpowiedz
potrzebuję parę worków ziemi (zwykłej oraz torfowej) i kory z dowozem (płatnym, mówimy o niedużym zamówieniu, góra 20 worków). Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z OLX we #wroclaw ?


@Regis86: Wczoraj dostałem od tego i ziemia wygląda spoko ale nie wiem czy jeszcze ma dostępną.
https://www.olx.pl/d/oferta/kora-ziemia-ogrodowa-obornik-torf-z-transportem-CID628-IDU7ePl.html

Co do sadzonek to tak jak pisał ktoś wyżej Kwiaton jest spoko, ale lepiej przedzwonić czy na pewno mają. A online to niestety zawsze loteria, jedyne co
  • Odpowiedz