Wpis z mikrobloga

Skąd zamawiacie sadzonki? Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z Allegro? Sklepy internetowe?
Chciałem zamówić borówki, ale spotkałem się z opiniami, że na Allegro u wielu sprzedawców można zamówić jedną odmianę, a dostać zupełnie inną, bo jest tam trochę Januszerki.

I pytanie ekstra - potrzebuję parę worków ziemi (zwykłej oraz torfowej) i kory z dowozem (płatnym, mówimy o niedużym zamówieniu, góra 20 worków). Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z OLX we #wroclaw ?

#ogrodnictwo #ogrod #uprawiajzwykopem
  • 10
  • 0
@Anhed: Problemem jest czas niestety - nie bardzo mam kiedy jeździć, wolę ten czas spędzić inaczej. Oczywiście lokalne szkółki z dowozem też mi pasują, ale mówię - nie znam żadnej "sprawdzonej" i sam nie odróżnię Januszexu od legitnego biznesu, dlatego pytam tu.
@Regis86: na Mokronoskiej masz taki mały bazarek z sadzonkami, jak się jedzie na obwodnicę, z 200m za skrzyżowaniem z awicenny. Mają tam dobre sadzonki i duży wybór.
@Regis86: Kaczergis w Bielanach, Konieczko na Karmelkowej. Jest też szkółka w Siedlakowicach, dobre opinie mają. Wcześniej zadzwoń czy mają na stanie. Ziemię/torf kupuje w casto. Zamawiam online z odbiorem w sklepie. Sami mi na auto pakują.
@Regis86: widziałem trochę opinii że akademiaroślin.pl jest ok, że dostajesz to co zamawiałeś. Ja tam nie kupowałem bo szukałem starszych sadzonek ale brałem pod uwagę że nie jestem pewien co dostanę
potrzebuję parę worków ziemi (zwykłej oraz torfowej) i kory z dowozem (płatnym, mówimy o niedużym zamówieniu, góra 20 worków). Jacyś sprawdzeni sprzedawcy z OLX we #wroclaw ?


@Regis86: Wczoraj dostałem od tego i ziemia wygląda spoko ale nie wiem czy jeszcze ma dostępną.
https://www.olx.pl/d/oferta/kora-ziemia-ogrodowa-obornik-torf-z-transportem-CID628-IDU7ePl.html

Co do sadzonek to tak jak pisał ktoś wyżej Kwiaton jest spoko, ale lepiej przedzwonić czy na pewno mają. A online to niestety zawsze loteria, jedyne co