Wpis z mikrobloga

ale jak to jest nawinięte


@profaza:

normalnie - kupili stare nawijarki, to to wyglada w ten sposob. Prawda jest taka, ze to, czy bedzie nwiniete od linijki, czy bedzie nawiniete jak tutaj, to nie wpllywa to w zaden sposob na wydruk :)

A jedynie na wrazenia estetyczne samej szpulki...
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k l

Fakt, że estetyka nie olśniewa ale najważniejsze, że nie jest splątany :)

Akurat równe nawijanie to bardzo ciężka sprawa. Czasem wychodzi a czasem nie ale ciagle próbujemy poprawić ten aspekt.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, ze to, czy bedzie nwiniete od linijki, czy bedzie nawiniete jak tutaj, to nie wpllywa to w zaden sposob na wydruk :)

A jedynie na wrazenia estetyczne samej szpulki...


@sylwek2k: Niestety - w AMS od BambuLAB wpływa znacząco.
Te szpulki są mocno elastyczne (w końcu są bardzo "eko", to jakiś przetop starych łyżeczek jednorazowych z papierem toaletowym i trocinami?) , w dodatku mają wywinięte-zaokrąglone rogi (a nie -
  • Odpowiedz
Te szpulki są mocno elastyczne (w końcu są bardzo "eko", to jakiś przetop starych łyżeczek jednorazowych z papierem toaletowym i trocinami?) ,


@hrumque:

no ale to jest problem samych szpulek a nie nawiniecia jako takiego :)

A eko zawsze wiaze sie z jakimis konsekwencjami :D
  • Odpowiedz
no ale to jest problem samych szpulek a nie nawiniecia jako takiego :)


@sylwek2k: niby tak, ale jednak - mam od nich szpulki ładnie nawinięte - to problemu nie ma.
Czyli można mieć #!$%@? szpulki ale można sytuacje uratować ładnym nawinięciem.
Albo można #!$%@? nawijać, ale to trzeba mieć solidne szpulki.
A tutaj - mamy kumulację ;)
  • Odpowiedz
niby tak, ale jednak


@hrumque:

a ogolnie, to problem tkwi w AMS, bo nie przewiduje niestandardowych szpul :D

Mam gdzies jeszcze DevilDesigna na szerokiej szpuli (rolka sprzed wielu lat) - szeroka, ale o malej srednicy :D

I taka jest prawda, ze producenci np przemyslowek, nie przewiduja innej opcji, np niz 1kg szpula w standardowym rozmiarze... tylko 1kg szpula, to jest polykana w mniej niz 24h... a wydruk moze trwac wiele dni
  • Odpowiedz
@sylwek2k: no tutaj ams poprawia sytuację na 2 sposoby:
- po pierwsze możesz wsadzić kilka szpul (i ustawić ten sam typ i kolor) to automatycznie zacznie kontynuować wydruk po skończeniu się szpuli


- po drugie - możesz zapiąć szpule nawet 5kg do AMSa (w sensie - nie wsadzić do środka, a postawić gdzieś obok i drut wsadzić do otworu w AMSie jakby była szpula w nim) bo on ma swój własny
  • Odpowiedz
ale jak to jest nawinięte

(,) już słyszę jak strzela


@profaza: jak chcesz nawinięte od grzebyka i linijki - to kupuj 3Dactive ;) Tyle że szpule szerokie jak fix, do niczego nie pasują...
  • Odpowiedz
@Nanocaddo a bazę userow też straciliście?

bo mam starego maila o utworzeniu konta w waszym sklepie, mam zapisane hasło w przeglądarce - ale nie wchodzi, nie loguje sie.
więc klikam zmianę hasła - konto o takim mailu nie znalezione...
  • Odpowiedz