Wpis z mikrobloga

Mirki czy jest jakiś dodatek do przeglądarki, który pozwoliłby mi na edycję elementów na stronie internetowej żebym ją inaczej widział? Coś jak te dodatki na stylusa albo greasemonkey.
Chodzi o jedną prostą rzecz. Jest (container to się chyba nazywa) i ktoś jak kodował stronę to ustawił tak na sztywno że zawartość wyświetla się do połowy okna. Załóżmy przykładowo że ten górny pasek wykop, jest jakiś sposób żeby zrobić go 2x grubszym? W zasadzie o to mi chyba będzie chodzić, a tam sobie ten sposób przeloze jakoś
#pytanie #webdev #css #programowanie #internet
  • 25
  • Odpowiedz
@interpenetrate: DevTools po polsku narzędzia dla programistów - ma kto wbudowane każda przeglądarka. Ewentualnie klikasz element ppm i z menu wybierasz zbadaj. Pokaże ci się okienko w którym możesz dowolnie modyfikować css-y
  • Odpowiedz
@markaron: udało się, ale jak zapisać zmiany? Czy taki kod CSS muszę jakoś wyeksportować (u mnie sprowadza się do zmiany height w jednym divie) i wrzucić do jakiegoś dodatku typu stylus czy jak to ogarnąć teraz?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Nie da się zapisać zmian. To działa na lokalnych plikach załadowanych do przeglądarki, nie wysyła zmian na serwer.

Jak masz dostęp do kodu źródłowego strony, to zrób te same modyfikacje tam i wyślij poprawioną wersję na serwer.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: no skoro znasz stylusa czy greasemonkey to możesz zarówno dla tej strony napisać nowy styl nadpisując go lub możesz zrobić skrypt co doda Twój arkusz styli do kodu strony
  • Odpowiedz
@Rst00: tzn. znam tyle że wiem jak skrypt kogoś załadować, co nie. Wystarczy skopiować to co mi się pojawia przy kliknięciu "zbadaj stronę" i zmianach contamnsobie zmieniłem?
Muszę chyba poszukać jakiegoś tutoriala, może trafiliście kiedyś coś fajnego?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jak to typowa zmiana CSSowa to sam Stylus Ci wystarczy i piszesz w nim normalne reguły CSSowe. Najlepiej kliknąć zbadaj element, po prawej masz panel "Styles" i tam zobaczyć jaki styl za co odpowiada i skopiować 1:1 selektor i wtedy nadpisać w stylusie. Może będzie trzeba dać !important
  • Odpowiedz
@interpenetrate: W przypadku firefoxa jest to AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tu-losowe-numerki-z-id-profilu\chrome\ Plik nazywa się userContent.css

@-moz-document domain(YOUR.DOMAIN) {
<ADD YOUR CSS HERE>
}
  • Odpowiedz
@interpenetrate: używasz ublock origin*? W "moje filtry" możesz sobie dowolny css wstawić:

www.domena.pl#$#selektor{ wlasciwosc: wartosc !important; }

*) Możliwe, że działa w innych blockerach
  • Odpowiedz
@interpenetrate: strzelam, że tak:

domena.pl#$##embedded-feed{ min-height: 600px !important; }
Ale nie jestem pewien ilości # w selektorze i musisz też mieć dokładną domenę (z www lub bez)
  • Odpowiedz
@ujdzie: o, ja używam peppertweaker od sir niedźwiedz od dłuuugiego czasu, też nie mogłem znieść jak zrobili listę i ogólnie sumiennie rozwalali pepper niczym wykop. A zajmujesz się webdevem zawodowo, jesteś jakimś frontendowcem czy to tak hobbystycznie?
  • Odpowiedz
@ujdzie: A mógłbyś poradzić mi jeszcze w czymś? Poza tym chyba złapałem bakcyla, przerabiam już sobie którąś stronę zajebiste to jest xD Długo już zajmujesz się tym, wiesz może czy rzeczywiście urosły tak wymagania żeby wbić się do tej branży, aktualnie robię w grafice więc nie żeby jakieś bardzo duże przebranżowienie. No i co myślisz o AI.

A co do pytania, nie wiesz może jakby można było rozwinąć na fb ten
interpenetrate - @ujdzie: A mógłbyś poradzić mi jeszcze w czymś? Poza tym chyba złapa...

źródło: obraz_2023-05-31_125430410

Pobierz
  • Odpowiedz