Wpis z mikrobloga

Mircy, czy są jakieś wady amerykańskiego układu klawiatury w macu, poza tym, że, w porównaniu do układu EU, nie ma przycisku do paragrafu oraz lewy shift i enter są innej wielkości?

W robotaju mam kompa z amerykańskim układem klawiatury i dla mnie jest w zupełności ok, a z tego co widzę Maci z klawiaturą US potrafią być 5 stów tańsze niż te z klawiaturą EU, więc dla mnie to trochę byłby zbędny wydatek.

#macbook #apple
  • 7
@Anthermil: jakim cudem są tańsze, skoro zwykle ich na promkach nie ma w PL? Ja zanim kupiłem to chciałem wersję US, ale długi czas nie było żadnej promki i wziąłem EU.
@MannaR: Regularnie widzę w marketach Macbooka Air M2 za 5,6-5,7k tyle, że z klawiaturą US. Za to z klawiaturą EU rzadko chodzi po mniej niż 6k. Zwykle 6,2 - 6,3k.

Nie wiem, może w przypadku innych Macków wygląda to inaczej. Ja się w opór napaliłem na granatowego aira M2 i chyba się w końcu skuszę, bo mój air z 2017 mi zwyczajnie już zbrzydł xD
@Anthermil: widziałem w pociągu ostatnio aira M2 tego granatowego i od razu naszła głupia myśl, żeby wymienić swojego M1, świetnie wygląda. Co do cen to uważam, że jak M1 był bardzo dobrze wyceniony tak M2 to przeginka trochę, 7k za wersję z 16 GB ramu
@MannaR: Nawet się zastanawiałem nad M1, ale on wygląda zbyt podobnie do mojego aira z 2017 r. xD Dla mnie max za kompa to 4-5k, bo służy mi tylko do netu, oglądania stremingów, pisania, ew. jakiś prosty excel, no i emulacja ps2/gcn (tutaj air z 2017 r. niestety trochę kuleje).

Ale za wygląd + długowieczność (zamierzam używać min 4 lata) jestem w stanie te 5,6-5,7 k. przeboleć.