Wpis z mikrobloga

#pekao #banki #scam Czy ktoś miał podobną sytuację, że dzwonią do was z banku (na ekranie telefonu pojawia się też napis Pekao) i pan ze wschodnim akcentem mówi, że nastąpiła próba przelewu i wzięcia kredytu z mojego konta z Opola. I że mam udać się do placówki bankowej w celu "ubezpieczenia konta". Było trochę pytań kto mógł wykraść dane, kluczy komuś podawałem itd. Mam nikomu o tym nie mówić, udać się do placówki i nie rozłączać się. jeśli się rozłączę, to zablokują mi konto.
Wydało mi się to podejrzane, więc się podziękowałem i rozlaczylem się (konto nie jest zablokowane ( ͡º ͜ʖ͡º)).

Zastanawia mnie na czym polega ten scam - zakładam że to scam. Pytali tylko o ostatnią transakcję i ile mam na koncie xD Nie prosili o żadne wrażliwe dane itd.

numer 22 661 22 53
  • 5
  • Odpowiedz
@grzegorz_8 wrażliwe dane już mają, widocznie potrzebowali tylko info o ostatniej transakcji żeby wziąć milion na ciebie. Lepiej udaj się do tego pekao żeby sprawdzić czy czasem nie wziąłeś nowego kredytu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@grzegorz_8: scam polega na tym ze dzwoni babeczka mowi czy potwierdza pan wziety dzisiaj kredyt na kwote 25 tys w banku XXX ''tu twoja miejsowosc i nazwa banku twojego", no i jak ktos sie nabierze to babka uspokaja ze trzeba zabezpieczyc konto zablokowac itp i ona to zrobi szybko bo ktos pewnie sie wlamal/wykradł no i tak nabija w butelke i kaze pobrac jakas tam apke z sklepu play niby do
  • Odpowiedz
@grzegorz_8: Podobna sytuacja, ale u mnie gość mówił, ze ktoś chce wziąc na moje dane kredyt i potwierdzja telefonicznie czy ja to ja. Też wschodzi akcent i Pan wyraźnie domagał się bym użył słowa "tak" (tak konstruował pytania) domyśliłem się, że to ściema i rozłączyłem.
  • Odpowiedz
@artiom143: a i zazwyczaj dzwonia jak juz banki sa zamkniete wiec ona mowi ze bank jest zamkniety wiec moze pani isc jutro lub teraz to zrobimy telefoniczne, no ale ludzie panikuja i chcą tu i teraz bo sie boja wiec daja sie porobic.
  • Odpowiedz