Wpis z mikrobloga

#smartfon #telefony

Kupiłem za pośrednictwem olx samsunga s20 fe 4g z snapdragonem. Po restarcie do ustawień fabrycznych sugerowanym regionem była brazylia...

Telefon śmiga elegancko ale nie wiem jak wymusić aktualizacje do wyższej wersji androida. Obecnie zainstalowany andek to jedenastka i poprawki bezpieczeństwa mam z 2021 roku. Wchodząc w ustawieniach do informacji o telefonie i po naciśnięciu na "aktualiz. systemu w google play" chyba wyszukuje właśnie aktualizacje ale niczego nie znajduje.

Macie może pomysł na to jak zaktualizować ten telefon do andka dwunastki? Poprawki bezpieczeństwa też wypadałoby by uaktualnić.

[edit]

Polecicie przy okazji jakąś ładowarkę indukcyjną?
  • 13
  • 0
@wicherq u ciebie wygląda to tak jak wyglądać powinno

jutro popróbuję wymusić aktualizację poprzez VPN

niby facet od którego kupiłem ten telefon twierdzi że pochodzi z polskiej dystrybucji. dał mi jakiś link do strony gdzie można to sprawdzić przez numer imei. nie patrzyłem jednak na to jeszcze

jak się robi zrzut ekranu na Samsungu?
@gupiujzewsi: może poczekaj po prostu. Korzystaj z telefonu może się pojawi.
Ładowarka indukcyjnie obojętnie jaka. Ja korzystam z takiej co była dołączona do telefonu xiaomi który się zepsuł i mi po nim indukcja została
@r5678: jestem już po konsultacji z pomocą techniczną samsunga. telefon jest jeszcze na gwarancji i polecili mi oddać go do serwisu gdzie zmienią mi oprogramowanie czy coś :) w poniedziałek go wysyłam.

ładowarkę chciałbym taką żeby dała radę ładować z mocą 10W. wstępnie przeglądałem olx i coś chyba wybiorę
10w aż? Stopisz telefon ;p nie no przesadzam ale takie mocne ładowanie negatywnie wpłynie na baterie z racji na temperaturę. Moc ładowania zależy też od zasilacza czy kabla. Mam lampkę biurkowa z indukcja i na niej wyciąga około 8.5W. telefon wtedy dobija do 50 stopni. chyba że wylacze szybkie ładowanie w opcjach telefonu.

Ta od xiaomi która normalnie ładuje to tam mam 4W. Na zasilaczu który jest w stanie dać 6.5W. Na
@r5678: Nie dostałem żadnego powiadomienia do twojej odpowiedzi to też odpisuję teraz z opóźnieniem.

Nie wiedziałem że indukcja tak bardzo grzeje sprzęt. W sumie z tym ładowaniem przez noc to dobre rozwiązanie do którego spokojnie mógłbym się przyzwyczaić. Co to masz za lamkę przy biurku? Może też bym sobie taki bajer zmontował.

Używasz jakiegoś etui i szkła albo folii? Nie wiem co kupić żeby było ok.
@gupiujzewsi: zależy od mocy z tym grzaniem.
No takie rozwiązanie z ładowaniem jest imho najlepsze.

Używam etui, ciężko mi było znaleźć coś co by mi odpowiadało ale udało mi się w końcu trafić coś co nie jest silikonem.

Nie lubię jak etui pogrubia telefon i jest silikonem, tutaj jest bardzo cieniutkie, fajnie leży w dłoni telefon wygląda 100 razy lepiej niż silikon. W poprzednim telefonie fabrycznie dawali plastikowe plecki i bardzo