Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tekserew: Czytałem ostatnio, że w 1901 r jakiś naukowiec przeprowadził badanie o wadze duszy i wyszło tam, że ludzka dusza waży 21 g. Badanie spotkało się z masą krytyki od lekarzy, bo założyli, że typ podczas badań nie wziąl niektórych rzeczy pod uwagę tylko wybrał to co mu pasowało pod tezę. Eksperymentu później nie powtórzono
@NaczelnyAgnostyk: Tak, tak powstaliśmy z fielkiego wybuchu i nikogo nie ma kto to wszystko stworzył począwszy od wszechświata, kosmos po ogólnie życie 1/10 bo odpisuje. To co nas otacza jest zbyt inteligentne by powstało tylko od jakiegoś wybuchu, owszem nie neguje stricte samego wybuchu, ale ktoś ten wybuch musiał spowodować, że powstał wszechświat i życie, tak wiem jesteśmy materią, ale tą materie też ktoś musiał stworzyć. Setki uczonych teologów i innych
@Obywatellll: pismo święte przecież jest otwarte na interpretacje, po za tym osoba wierzącym nie potrzebny jest dowód bo to zaprzecza temu czym jest wiara. po za tym nie powiedziałem że nie ma podałem pod wątpliwość fakt istnienia takiego czegoś jak Bóg. po za tym jest dość dużo religii nie tylko chrześcijaństwo które mimo wszystko ma swoje odłamy.
@NaczelnyAgnostyk: Poza tym piszemy w taki sposób "poza tym", a nie "po za tym", nie kalecz naszego ojczystego języka.
Poza tym niemcy, to nie III Rzesza, podałem pod wątpliwość, że III Rzesza to niemcy
( ͡° ͜ʖ ͡°) nie korwinizuj, bo robisz urwy z logiki
( ͡° ͜ʖ ͡°) 1,5/10 bo hehłem i masz na zachęte, ale dyskutujmy poważnie ( ͡° ͜
Setki uczonych teologów i innych doktorów nie ma pewności, że boga nie ma, a wykopek naczelnyagnostyk ma 100% pewność, ze boga nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Obywatellll: "innych doktorów" - naukowcy nie zajmują się aby udowodnić, że czegoś nie ma. A jeszcze chyba nikt nie przedstawił zadnego dowodu, że bóg istnieje.

Teologia to nie nauka. Np. był raz eksperyment o wpływie modlitwy na uzdrowienia (ludzie modlili
@antb47: Oczywiście, że teologia jest dziedziną nauki, mylisz się twierdząc, że nią nie jest:

Poproszę link do badań tego eksperymentu z tym teologiem

No właśnie my jako istoty niedoskonale w porównaniu z Istotą Boga nie jesteśmy w stanie zrozumieć w pełni Istoty Boga. Nie ma tak, że nikt nie stoi za tym wielkim wybuchem. Stoi, to jest zbyt inteligentny projekt by se powstał z niczego
O.....l - @antb47: Oczywiście, że teologia jest dziedziną nauki, mylisz się twierdząc...

źródło: Screenshot_20230524-100102_Brave

Pobierz