Wpis z mikrobloga

buty za 19 kobla dolków to dla niego jak splunąć,


@Buli98: trzeba być skończonym debilem, żeby za takie buty dać więcej niż 1k pln. Rozumiem jakieś buty ze skóry, gdzie materiał jest serio drogi. Ale zapłacić $19k za logo nike to niestety brak mózgu.
@Buli98: nie no ja rozumiem popyt i podaż. Nie zmienia to faktu, że trzeba być debilem, żeby takie buty zakupić.
Obrazy to trochę co innego. Zwłaszcza bardzo znanych malarzy. Jednak jak kupisz obraz i będzie u ciebie na chacie 10 lat to potem sprzedasz go za takie same pieniądze albo drożej. Spróbuj takie buty sprzedać po 10 latach użytkowania za podobną cenę.
@WhiskeyIHaze No akurat przykład tych butów jest idealny, w 2011 kosztowały około 4-5k$ w zależności od rozmiaru teraz trzeba zapłacić 19-25, wiadomo używane zejdą taniej ale dalej sprzeda je drozej niż kupił
w 2011 kosztowały około 4-5k$ w zależności od rozmiaru teraz trzeba zapłacić 19-25,


@Buli98: chcesz mi powiedzieć, że są na świecie ludzie kupujący używane buty po $19k-$25k?
#!$%@? trzeba się na wojnę szykować bo taki bezmyślny konsumpcjonizm zawsze zwiastował upadek imperiów.
nie kupują też jakiś kapci z ccc przepoconych i nieumytych xd


@Buli98: stary kupują używane buty i wydają na to równowartość domu. to czy one są wyprane czy nie mało zmienia.

tak samo można powiedzieć że dywan perski to jakaś stara szmata


@Buli98: jeśli jest używany przez 10-15 lat to też bym za niego nie dał więcej niż za nowy. A nowe są drogie bo ich wytworzenie jest drogie. To
@WhiskeyIHaze: no tylko że krypto/nft to inna para kaloszy, butów tak unikatowych nike czy inny producent ci nigdy nie "dodrukuje" (zdarzają się restocki niektórych modeli ale są to skrajne przypadki) bo oni nie mają z tego praktycznie nic i #!$%@? by sobie tylko PR. Buty trzeba traktować jak obrazy albo inna sztukę, zrobienie pary wychodzi ich 5$, odpowiednio tyle co kiedyś Theo van Doesburg wydał na farkbki i kawałek płutna żeby
butów tak unikatowych nike czy inny producent ci nigdy nie "dodrukuje"


@Buli98: stary to są buty. unikalne to one by były gdyby ręcznie jakiś artysta wykonał jedna pare a nie jakaś fabryka wypluje 10k i wielki mi unikat. Zwłaszcza, że chinczyk może zrobić #!$%@?ę nie do odróżnienia.

odpowiednio tyle co kiedyś Theo van Doesburg wydał na farkbki i kawałek płutna


@Buli98: tyle, że on nie zrobił 10k kopii swojego obrazu
@WhiskeyIHaze: no obrazy też podrabiają ludzie, nie musisz mi tego tłumaczyć bo wiem jak to działa. a po drugie chłop co kupił buty jordana po meczowe to raczej w nich nie chodzi tylko trzyma w gablotce, dywanów zabytkowych też nikt nie kładzie w przedpokoju żeby sobie buty wytrzepać XD
no obrazy też podrabiają ludzie, nie musisz mi tego tłumaczyć bo wiem jak to działa


@Buli98: ale #!$%@?ę obrazu wykryjesz choćby przez datowanie radiowęglowe.

. a po drugie chłop co kupił buty jordana po meczowe to raczej w nich nie chodzi


@Buli98: nie mówimy o kolekcjonerach co kupił buty bo chodził w nich jordan. to co innego niż kupno identycznej pary ale nie noszonej przez jordana. mówimy o debilach co
@WhiskeyIHaze: buty też nie zrobisz 1:1, idzie wykryć. fakt faktem że robią takie #!$%@? że trzeba poświęcić od #!$%@? czasu i umieć. a co do buddy no to zrobi odcinek że śmiga w nich po gruzjii po błocie, trafi z filmem do innego grupy odbiorców i skosi $ z reklam. ale jak nic z tym nie zrobi to faktycznie #!$%@?, może będzie na nie kolejna loteria
@WhiskeyIHaze: ten jutuber co kupił tesle i ferrari żeby jeździć po lasach i #!$%@?ć kupił też te buty i nagrał odcinek z ich mocnego użytkowania i mu zwrócił się kilkukrotnie
buty też nie zrobisz 1:1, idzie wykryć.


@Buli98: w jaki sposób idzie to wykryć? jeśli masz na myśłi jakieś detale typu mniejszy znaczek, większa przerwa między literami czy coś takiego to owszem ale tak się podrabia buty za $50. Jeśli do zgarnięcia za jedną parę będzie $10k to uwierz mi, że one będą identyczne bo ktoś sobie kupi jedną parę, dokładnie to zwymiaruje i #!$%@? idealna.

a co do buddy no