Wpis z mikrobloga

@korest: Wszystko już zarezerwowane. Ogólnie patrz na warunki odstąpienia i nie daj się zrobić w bambuko oraz terminy długie bo banki moga te kredyty procesowac 2-4 msc spokojnie
  • 0
No właśnie tutaj jest pytanie, jeżeli takie banki jak PKO przystąpią do programu (licząc optymistycznie od początku lipca) to zanim to wszystko zostanie przeprocesowane, może minąć sporo. Więc jak ludzie niby tworzą te umowy, w sensie nikt chyba się nie zgodzi, żeby okres do realizacji wynosił więcej niż 3, max 3.5 miesiąca.
@korest: Pogadaj z przedstawicielem dewelopera - to też człowiek, a deweloper wie jaka jest sytuacja z kredytem z dopłatą. Ja bym stawiał, że jednak bez problemu da Ci czas. Ja miałem 2,5 miesiąca od podpisania umowy do terminu wpłaty drugiej (ostatniej) transzy, a brałem zwykły kredyt i to w czasach, kiedy nie było specjalnego ruchu w interesie.
@korest: Trzeba sie dogadać, ustal że przystąpisz w przeciągu np 2/3 miesięcy ale wrzuć w umowe przedwstępną klauzule "W przypadku przedłużającego się procesu kredytowego z przyczyn niezależnych od
kupującego, sprzedający zobowiązuje się wydłużyć termin zawarcia aktu notarialnego.
Jednak nie dłużej niż do 30.12.2023r."
Więc na bezpiecznie masz czas do końca roku jakby banki zamuliły, jedyne co to musisz w ciągu 2/3 mieisecy złożyć wniosek kredytowy a raczej do września już bk2
Więc jak ludzie niby tworzą te umowy, w sensie nikt chyba się nie zgodzi, żeby okres do realizacji wynosił więcej niż 3, max 3.5 miesiąca.


@korest: To tylko kwestia uzgodnień stron. Wiele osób podpisuje takie umowy nawet do końca roku 2023.
mieszkanie 70/80m2 w centrum miasta nie kosztuje tyle żeby zmieścić się w limicie bk2 xD


@RevangE: w dużym mieście jak Bydgoszcz da radę, TOP 8 największych miast Polski :-). A pamiętajmy, że program jest głównie kierowany do mieszkańców mniejszych miast.