Wpis z mikrobloga

czy coś co miało miejsce 70 lat temu ma sens


@czuczer: jakoś wielu obchodzi co było 70 lat temu w Niemczech i co robił Hitler. Jeśli ktoś chodziłby w ubraniu z naszytymi swastykami to jednak większości by się to nie podobało.

Może to nie to samo, ale tylko daję przykład, że to co było 70 lat temu jednak ma znaczenie. Mógłbym dać jakiś przykład z Japonia vs Chiny lub coś w
@mk321 no ma znaczenie, ale nikt teraz nie definuje polityki zagranicznej na tej podstawie, a Niemecy są teraz naszym największym partnerem gospodarczym. Patrz USA - Japonia czy oni się rzucają się wzajemnie do gardła o wojne sprzed 80 lat? Japonia - Filipiny
Mimo historycznych doświadczeń, Japonia jest największym źródłem pomocy rozwojowej dla Filipin i drugim co do wielkości partnerem handlowym. Japonia jest też jedynym krajem, który ma z Filipinami dwustronną umowę o
@pesymistyk tu problem jest inny niż nawet sama Ukraina, Rosja i temat Wołynia. Na wykopie po prostu tak spadła liczba użytkowników na tym "świetnym" nowym wykopie, że zwłaszcza Mirko staje się momentalnie monotematyczne gdy zablokujesz jeden albo dwa pato tagi. Nie ma po prostu innych wpisów na ciekawsze tematy poza takimi polaryzującymi i w których udzielają się stałe ci sami użytkownicy dla których to nieraz jedyny tag.

Zresztą to widac po tym,
@Ka4az: ginęły "przy okazji" a nie były celem. W naszych powstaniach broniliśmy swojej panstwowości, pobudki były czyste i chwalebne. Celem Ukrainców natomiast było wybicie Polaków, tak zeby pozostali uciekli za Bug. Zrobili to z chciwości i zazdrości. To naprawdę duza różnica. Nie stanowilismu dla nich zagrozenia tak jak dla nas stanowili napastnicy rosyjscy czy niemieccy. Nawet mieszkaliśmy od wieków w jednych wsiach, było wiele mieszanych małzeństw itp, tez z tych względów
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@zbigniew23: tak, zgadza się. Ciekawy jestem jak oni to załatwili. Bo Niemcy vs Polska to chyba sprawa wyjaśniona, Niemcy oficjalnie potępiają Hitlera (o reparacjach nie wspominam, bo to chyba już od dawna niemożliwe). Ale ciekawe jak załatwiły to kraje, o których wspomniałeś. Czy jakoś się przeprosili lub było to oczywiście (jak z Hitlerem) czy została taka szara strefa (jak z Banderą), ale obecne sprawy ważniejsze, więc nie poruszają tematu i przechodzą
@czuczer a wogóle zapomnijmy o historii, co tam. Zapomnijmy, że Polska była pod zaborami, że Niemcy mordowali masowo narody, że rdzenni mieszkańcy Ameryki byli zabijani przez cudzoziemców, że Japończycy masowo torturowali i zabijali Chińczyków, że Izrael okupuje ziemię Palestyny.
Każdego normalnego to #!$%@? i powinno pójść w zapomnienie. Poszedł bym nawet krok dalej i zapomniał o wydarzeniach z ostatnich lat. Jakieś zamachy terrorystyczne- zapominany i nie składamy kwiatów. Lepiej znać historię by
@pesymistyk 12 milionów obywateli twojego kraju znalazło schronienie u sąsiadów, których twoi bohaterowie nabijali na widły jedno pokolenie temu a tobie sie nie chce oficjalnie stwierdzić, że to była #!$%@? akcja i przeprosić.

Brzmi jak komedia? Nie, to Ukraina i jej przywódcy.
@freeszpak interesująca dla mnie jest mowa o potomkach w takich przypadkach. Wg mnie to zupełnie obcy ludzie, żyjący w innej rzeczywistości, często, albo jak przypuszczam, zawsze innych poglądach. Masz pewność że twój przodek nie zabił nikogo? Albo miał poglądy faszystowskie? A jeśli miał, ktoś ma ciebie z tego rozliczyć? Oczywiście to nie bierz tego do siebie, nie jest to w żaden sposób atak na ciebie. Tak tylko sobie myślę, o co w
@czuczer: ja rozumiem argumenty każdej ze strony i dyskusje czy to odpowiedni czas na takie rozmowy czy nie, ale jak kogoś #!$%@? to co się działo to znaczy że ma coś z deklem nie tak. Po to się pamięta o takich rzeczach, żeby im zapobiegać w przyszłości. Ruscy mordują niewinnych na Ukrainie i #!$%@?ą zbrodnie przeciw ludzkości, właśnie przez takie myślenie jak Twoje że #!$%@? takie tematy bo nikogo one nie