Wpis z mikrobloga

@Pasterz30: po prostu uwazam, ze kazdy powinien pomagać ile może, a my juz swoje zrobiliśmy, nie widzę powodu, zeby Polska miala dalej zadłużać swoich obywateli skoro bogatsze panstwa sypia Ukraincom miliardami, ale ty widze możesz wiecej, wiec go on - spieniezaj wszystko i dotuj kogo chcesz albo odwal się od moich i innych Polakow pieniędzy ¯\(ツ)/¯
My nie tylko powinnismy oddać nasze F-16 Ukrainie ale i zapłacić za to ze będą chronić również pośrednio Polskę ryzykując życie własnych pilotów. Taka prawda onuce.


@Pasterz30: nie xD

1. Ukraina to biedny, oligarchiczny kraj, który w zasadzie, o ile nie zdarzy się cud, przegra pokój mimo obronienia się na wojnie z racji na to, że znaczna część jego potencjalnej przyszłej populacji (dzieci i ich matki) ewakuowała się na Zachód. tego
@Pasterz30: nie rozumiesz tego, że realna walka o to, czy hegemonem pozostaną Stany Zjednoczone rozegra się właśnie na Pacyfiku. Ukraina to coś niczym wojny bałkańskie zaraz przed pierwszą wojną światową, Zachód nie może wszystkiego zmarnować i poświęcić uwagi na mały oligarchiczny kraik, który nie potrafił się zdecydować, w jaką stronę ma iść (vide wybór Janukowycza w 2010 roku)
@Pasterz30: place podatki od wielu lat na utrzymanie tego panstwa z dykty i kartonu, więc sa moje, twoje i wszystkich, którzy placa podatki, mam prawo wymagać tego, aby te pieniądze, a zatem mój czas i wysilek, byly szanowane, panstwo, w którym pieniądze publiczne sa traktowane jako prywatna własność politykow to tak dla przypomnienia panstwo, z którym walczy teraz Ukraina
@VWgolf3: ile Ukraińcy płacą a ile Polacy, co to za argument?
@Pasterz30 kolega Ci dał na piwo z własnej woli. Ja podatki płacę bo mam taki obowiązek i w związku z tym mam prawo decydować na co pójdą te pieniądze
ile Ukraińcy płacą a ile Polacy, co to za argument?


@mstasiek: Taki, że mają prawa żądać aby ich podatki szły na cele obronne Ukrainy. Nikt nie ma prawa im tego zabronić. Sorry ale takie jest prawo to ich $