Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Czy da się coś jeszcze osiągnąć w wieku 29 lat? Nie mam już tego zapału do nauki co kiedyś, bez motywacji i celu. Nawet moi rówieśnicy, którzy raczej są szczęśliwi bo mają rodzinę, dzieci, też stanęli w miejscu i nic nowego nie robią. Nie jestem zadowolony z pracy którą mam i przyznaje przed sobą że niewiele potrafię. Mózg już nie pracuje tak sprawnie jak kiedyś i ciężko o samodzielną naukę czegokolwiek, gdy nikt nie stoi nad tobą tak jak w szkole.

#rozwojosobisty #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Da się jeszcze wszystko, do 30 to się często dopiero startuje w życie, jasne nie zawsze i nie każdy ale często jest i tak. Zresztą wiek nie ma znaczenia i nie przykładaj do życia tej miary, na zmianę masz zawsze czas, pytanie czy również siły i chęci. Jeżeli nie to tu trzeba zadziałać, znaleźć odpowiednią motywacje, cel dla siebie, ćwiczyć mózg - tak można z nim zdziałać prawdziwe cuda stymulując go
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bez celu i motywacji to i w wieku 18 lat się nie da. Słuchaj, jeśli chcesz coś zmienić w życiu, to musisz na spokojnie usiąść i się zastanowić co chcesz robić i czego się nauczyć. Potem dla wyrobienia dyscypliny i dobrych nawyków ułóż sobie poranną i wieczorną rutynę i się tego trzymaj. W plannerze dziennym lub tygodniowym zapisuj sobie plan dnia co do godziny, z uwzględnieniem Twojego planu nauki, i
  • Odpowiedz