Wpis z mikrobloga

Generalnie to jestem w dupie, a nawet trochę bardzo.
Zamawiałem paczkę z Ukrainy, dogaduje sie z Ukraińcem na fb, on wysłał ja przelałem i tu zaczynają się problemy. Zapomniałem mu powiedzieć że fb mam na fake dane bo pytał o sam adres i myślałem że to mu potrzebne narazie żeby mi powiedziec ile za dostawę mam mu przelac a potem dopyta, nie dopytał No i wysłał, przez to paczka utknęła na którejś poczcie u mnie w Mieście bo zrobił błąd w adresie. Pół biedy zrobił bym sobie wycieczkę po pocztach znalazł ją I odebrał ale jako odbiorca jest wpisane jakieś imię i nazwisko wzięte z dupy, swoją drogą śmieszne że paczki gdzie jako odbiorca jest wpisana osoba pokroju Chrabia Montekristo, Onufry Fiut albo Adam #!$%@? nikt nie cofnął na granicy bo jest tam wpisane coś tego typu xD
I teraz pytanie jest sens dzwonić po pocztach i próbować to odkręcić bo tak mi polecił znajomy czy raczej bez szans?
#pocztapolska #poczta #kurier
ByoWaXYT - Generalnie to jestem w dupie, a nawet trochę bardzo.
Zamawiałem paczkę z U...

źródło: temp_file.png47109315878250731

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@ByoWaXYT:
Gość musi u siebie złożyć wniosek o zmianę adresata. Poczta ukraińska prześle potem wniosek do Polski za pośrednictwem UPU.
Niestety jak nie zgadza się ani imię i nazwisko, ani adres, to nic z tym nie zrobisz. Takie prawo.
  • Odpowiedz
  • 0
@haosek numer dal chyba poprawny bo o niego pytał
@pcela to już wolę chyba poczekać niech mu te paczkę odeślą i mi wyśle drugi raz ale z dobrymi danymi
@mdobrzynsky w sumie mogę jutro spróbować, nie jestem pewny jaki on tam adres dał, wiem że napewno coś tam wpisał źle
  • Odpowiedz
@ByoWaXYT: Jeśli wiesz na której Poczcie leży przesyłka u Ciebie to spróbuj do niej zadzwonić, powiedzieć o jaką przesyłkę chodzi i poprosić o zmianę adresu. Przy przesyłkach z zagranicy mogą zrobić adnotacje, że adres zmieniono po konsultacji telefonicznej (jeżeli numer telefonu się zgadza).
  • Odpowiedz
@ByoWaXYT:
Jaki rodzaj przesyłki (określa go pierwsza litera nr przesyłki) i tak:
C - Paczka pocztowa
E - Przesyłka EMS (czyli kurier pocztowy)
L - przesyłka listowa ekspresowa lub Global Expres
R - list polecony
V - list wartościowy
U - list zwykły z dołączoną deklaracją celną (brak śledzenia w Polsce)
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela L
@haosek Dzięki będę wiedział na przyszłość, cały przyszły tydzień mnie nie ma w domu także nie wiem czy się wyrobię najwyżej niech odeślą I facet mi wyśle jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@ByoWaXYT:
Listonosz spróbuje doręczyć przesyłkę na podany adres, jak istnieje to będzie mógł ją wydać każdej pełnoletniej osobie tam zamieszkałej. Jak nie istniej, to wtedy jest to przesyłka niedoręczalna i idzie do zwrotu.

I jak pisałem wyżej, samemu nic nie odkręcisz. Poczta ma zlecenie doręczyć na podany adres i tylko nadawca może to zmienić. Ty jesteś stroną całkowicie obcą i formalnie nie związaną z przesyłką.

ps. Jak zwrócą, to Ukrainiec zapłaci
  • Odpowiedz