Wpis z mikrobloga

Co polecilbyście na pierwsze moto dla chłopa 185 cm 95kg? Obowiązkowo z ABS. Do jazdy uniwersanej. Trochę po mieście, reszta turystycznie w koło komina. Budżet ok 25 tys. Osobiście myślę na Yamahą Fz8 fazer ale kupić ciężko. Albo po jednym dniu nieaktualne, a jeśli jest to trup. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motocykle
  • 32
@mariusz_sanitariusz to Versys. ABS jest spoko, ale da się bez niego żyć. Ja mam CBF 600S bez ABS i jakoś jezdze. Cały kurs robiłem na moto bez ABS, wcześniej jeździłem Chińczykiem 125 bez ABS, więc może z tego powodu nie miałem parcia na ten system.
@Zielony34: A przeszkadza abs w czymś czy pomaga? Mówimy o jeździe drogowej a nie torowej.
W panice przy hamowaniu awaryjnym i tak zdecydowana większość wali klamkę w spód i albo ma abs albo kładzie motocykl i gada że chcieli uniknąć dzwona. Opona lepiej hamuje niż dupa po asfalcie.
@Donmenello: Ja miałem hamowania awaryjne i jakoś nie połozyłem moto. Kwestia obycia się z brakiem tego systemu i tym, aby pamiętać o tym ,że się takiego systemu nie ma. Podtrzymuję zdanie, że nie można tak generalizować i twierdzić, że powinno się #!$%@?ć takie motocykle na złom.
@Donmenello: j też sporo widziałem i również mogę napisać, że mocno #!$%@? i zbędnie generalizujesz. Żeby nie było, nie mam nic przeciwko posiadaniu każdego systemu, który poprawia w jakikolwiek sposób bezpieczeństwo użytkownika.