Wpis z mikrobloga

chej misie z #programowanie

jakie realnie wykorzystac #graphql?
jestem noobem w reakcie, ale postanowiłem sie w koncu zabrac za jakis projekt i coś nauczyć.
stwierdziłem, że napisze narzedzie do #plemiona i wpadłem na świetny plan skorzystać z graphql zamiast prostego sqla no bo kazda wioska nalezy do jednego gracza, raport do gracza i wioski i w ogóle te relacje jakoś mi tak pasowały xD

Ale stworzenie podstawowego serwera który obsługuje tworzenie użytkowników i logowanie w graphql (w oparciu o Apollo) zajęło mi 6 godzin. 6. godzin.
Jak realnie mogę stosować taki serwer? Jak ko najlepiej użyć? Jakie są usecasy i kiedy stosować zwykłe SQL? Jestem troche głupi więc łopatologicznie.

Pisanie mutacji do każdego jednego zapytania doprowadzi mnie do magika przecież XD

#gownowpis #informatyka #programista15k #kiciochpyta
naktergal - chej misie z #programowanie 

jakie realnie wykorzystac #graphql? 
jestem...

źródło: image

Pobierz
  • 13
@naktergal Przecież teraz tych gówno programistów niedługo zastąpi AI. Maszyna nie będzie rozszczeniowa tylko będzie klepać linijki kodów bez błędów. Zresztą już się to dzieje na naszych oczach wystarczy utrzymać taka infrastrukturę która dziennie zjada 700.000 dolców.
@naktergal możesz pisać błazeńskie wysrywy ale tak będzie a ty będziesz musiał szukać innych rzemieślniczych zawodów żeby utrzymać cywilizacje bo sztuczna inteligencja będzie zarządzała wszystkim.
@naktergal Tylko takie Polaczki nie będą miały podjazdu. Właśnie dla tego firmy będą stawiać na sztuczną inteligencję bo nie będą musiały słuchać że jakiś Miras z wykopu chce wykorzystać graphql ale jak już ktoś mu pisze o AI to smieszkuje bo myśli że to nie prawda.
  • 0
@gigachad_has_entered_the_chat: nie no serio, ai robi za mnie 75% roboty w pracy. 75, bo to 25 to karmienie ją danymi, których nie posiada XD także myślę podobnie, choć dopóki nie będzie nowej technologii tworzenia modeli, czuję się w miarę bezpiecznie. Minusem w aktualnych modelach jest fakt, że to uczenie nie może trwać w nieskończoność i jest mocno ograniczone. Czekam z niecierpliwością na przełom :D
możesz pisać błazeńskie wysrywy


i

Przecież teraz tych gówno programistów niedługo zastąpi AI.

Tylko takie Polaczki nie będą miały podjazdu.


@gigachad_has_entered_the_chat: no nieźle opisałeś swoje komentarze.

@naktergal co chcesz uzyskać? Nie czaję za bardzo w jaki sposób backend z wykorzystaniem graphql zestawiasz z sql.
Z poziomu reacta nie robisz chyba bezpośrednio zapisu do bazy tylko i tak idzie przez backend (który może wykorzystywać graphql)?
  • 0
@NieBendePrasowac: no ja bardziej frontowiec, wiec wszystko leci frontem XD
ogólnie queries robie normalnie frontem do Apollo, w backendzie stworzyłem jakieś podstawowe resolvery i modele iiiii.. nie wiem co dalej szczerze mówiąc. Szukam usecasów, żeby się zainspirować i zrozumieć.

Przykładowa funkcjonalność jaką chcę uzyskać - wyświetlić wszystkie wioski należące do gracza 1234.
Relacje jakieś tam mam nawet, ale nie do końca mam pomysł jak to zrobić (jak ma wyglądać mutacja/query). Znamy
naktergal - @NieBendePrasowac: no ja bardziej frontowiec, wiec wszystko leci frontem ...

źródło: image

Pobierz
@naktergal: nie hejtuje tylko bardzo słabo znam się na froncie, a na Reakcie to juz w ogóle.
Sam chciałbym wiedzieć co wlasciwie robisz.
To jest Twój własny backend? Z reacta strzelasz RESTem albo właśnie graphqlem, sql leży zupełnie w innym miejscu, więc nie rozumiem czemu zestawiasz ze sobą grapgql i sql.
  • 0
@NieBendePrasowac: tak tak, od zera pisany backend, pierwszy raz w zyciu wiec wiele błędów xD
No ja wlasnie jakiegoś tam RESTa uzywalem, ale nigdy nie pisalem, zero doswiadczenia z tyłu mam.
Fakt, sql siedzi sobie całkiem z boku, kwestia jest taka jak mogę middleware odpowiednio wykorzystać XD

Podam ci przykład - napisalem jakiś tam parser do htmla jako komponent do node, importuje go do serwera, ale ze chcialem zeby dzialal na
naktergal - @NieBendePrasowac: tak tak, od zera pisany backend, pierwszy raz w zyciu ...

źródło: image

Pobierz