Wpis z mikrobloga

"koham" eBaya. Wystawiłem GPU na sprzedaż, masa zdjęć, szczegółowy opis, wyczyszczona egelancko, komplet fabryczny z pudłem i akcesoriami, no git sprzedawca po prostu. To wziął kasztan jeden wylicytował, wysyłam mu to a ten odmawia przyjęcia przesyłki od listonosza. Paczka wraca w końcu do mnie, pytam typa jak chce zapłacić za ponowną wysyłkę, 2 dni ciszy po czym odpisuje że... się rozmyślił i chce zwrotu siana za kartę (°°

3 tygodnie mojego czasu jak psu w dupę. Ponad 4 jeśli doliczę czas na ponowną sprzedaż i wysyłkę komu innemu. Bo przecież jako osoba fizyczna nie mam nic lepszego do roboty niż wystawiać aukcje i brandzlować się z generowaniem i naklejaniem listów przewozowych.
I co ja mogę? Negatywa se wystawić mogę, ot co. Bulwa jego mać.

#zalesie #ebay #uk
  • 10
Tylko przedpłata.


@WielkiNos: ale tam była przedpłata ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ja jestem już po rozmowie z customer service eBaya. Muszę kolesiowi zwrócić hajs, muszę GPU wystawić jeszcze raz, mogę co najwyżej mu negatywa wystawić.
@Dizel_AHTUNG: ano to że dla eBaya to transakcja niesfinalizowana z winy sprzedającego bo oficjalny powód to "kupujący nie otrzymał przesyłki". I uj że w trackingu jak byk stoi "odmowa przyjęcia", mam kupującemu zwracać hajs i udawać że nic się nie stało.
@purrminator: ebay jest chory, gosc kupil cos odemnie wartosc ok 400f, po 14 dniach napisal ze niezgodne z opisem bo niedziala i chce zwrocic, musialem przyjac zwrot, odeslal w ostatni dzien. Towar wrocil w pelni sprawny, zglosilem do ebaya ale to na nic bo oni nie chca utrzymac klientow naszym kosztem...wyszlo na to ze gosciu kupil pouzywal do swoich potrzeb i odeslal :/ Wiec lącze sie w bólu. BTW jakie gpu?
Ebay chroni kupujacych, niestety zawsze kosztem sprzedawców.

@purrminator spróbuję Cię pocieszyć. Miałem identyczna akcje z moją poprzednia GPU. Z tym że 2 kolesi nawaliło. Jeden - podobna historia jak Twoja. Drugi - twierdził ze się nie wylogował i dzieciak mu kupił bez jego wiedzy. (ileż to razy słyszałem taką śpiewkę).

Też się wkurzyłem i to konkretnie. Koniec końców wystawiłem po raz kolejny i sprzedałem jeszcze za kilka dyszek więcej. Pomimo bandy dałnów
Ebay chroni kupujacych, niestety zawsze kosztem sprzedawców.


@Sztachuk: Wygrałem aukcje - sprzedający, powiedział, że nie wyśle bo za tanio, poinformowałem Ebuy to odpisał, że się popsuło a ja jestem idiotą i koniec dyskusji (°°
Ten kij ma dwa końce.
@paweucio: RX 580 8GB więc żaden fajerwerk ani wywrotka hajsu. Ale że 100% sprawny (i niepokoparkowy!) to jeszcze komuś legancko posłuży do 1080p jak i mi do niedawna służył.

Pomimo bandy dałnów są tam jeszcze normalni kupujący


@Sztachuk: szkoda tylko że tylko czasu i nerwów idzie na zmarnowanie przez tych downów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Jofiel no takich to już chyba tylko kopać po ryju, dzbanizm
@purrminator: miałeś pecha, sprzedałem na eBayu koło 15 GPU, wszystkie poszły bez problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raz czy dwa zdarzyło się że ktoś nie zapłacił, ale to wznowienie aukcji i nie byłem na tym stratny