Wpis z mikrobloga

#linux Bawiłem się dla sportu od czasu do czasu różnymi dystrybucjami ale jakoś nigdy nie instalowałem minta. Jak to fajnie i bezproblemowo działa. Na moje średnio doświadczone linuxowe oko tu jest wszystko i wszystko działa od kopa. Programy, drukarki, gry. To czego używam na windowsie jest i tutaj, działa bez kombinacji. Teraz muszę kupić koszulkę z pingwinem i przytyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@Ashurbanipal: Obstawiałbym stabilność i płynność działania. Przynajmniej tak to u mnie wyglądało. Pierwszego maca na intelu odsprzedałem po 3 miesiącach użerania się. Teraz z Prockiem m1pro to po prostu działa jak trzeba.
  • Odpowiedz
Obstawiałbym stabilność i płynność działania.


@9866666: Szczerze mówiąc mój MBP 16 na Intelu jest bardzo stabilny, codziennie kilka razy usypiany i nic się nie wywala.

bizarny@moonshadow-1 ~ % uptime

13:56 up 10 days, 19:52, 2 users, load averages: 2,16 2,27 2,52
  • Odpowiedz
To czego używam na windowsie jest i tutaj, działa bez kombinacji


@JanImperator: Powiem ci tak, masz farta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam minimum kilka programów i gier które ni uja nie ruszą na Linux.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Zmieniłem Linuksa po 10 latach na Maka i jakoś nie widzę tej ogromnej przewagi. Fakt, szczegóły są lepiej dopracowane, ale to tyle, albo aż tyle. Linux działał mi też bez problemów. Natomiast jeżeli mówimy o grach to tutaj jest przepaść na korzyść Linuksa.

Gdyby nie to, że chciałem mieć coś z Apple Silicon to wcale bym na Maka nie przechodził. Może jak Asahi Linux wszystko ogarnie to wrócę do prawowitego
  • Odpowiedz
soft ktory dziala i jest wspierany, a nie nagle ktos przestanie i nieaktualizuje juz wiecej itp.


A to na Maku każdy soft jest wspierany przez cały czas i nigdy się nie zdarza by jakiś nie został porzucony? Dość wspomnieć, że na Maku używam w dużej mierze tego samego softu co i na Linuksie. A i zresztą Linuksa też mam na wirtualce.

wlasnie chodzi o to lepsze dopracowanie, komfort, stabilnosc oraz brak uzerania
  • Odpowiedz