Wpis z mikrobloga

Ostatni poranny autobus do Chrubieszowa gdzie jest sklep i przychodnia właśnie odjechał ( ͡° ʖ̯ ͡°)....

Następny będzie o 13:10 a i tak nie wszyscy się zmieszczą...
jmuhha - Ostatni poranny autobus do Chrubieszowa gdzie jest sklep i przychodnia właśn...

źródło: IMG_20230518_015237

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takJakLubimy: i vice versa kolego.
Wiem ile piję, gdy wszyscy tyle pili to by cała branża zbankrutowała.
To że ktoś rekreacyjnie wypije 2 piwa z kolegami od czasu do czasu jeszcze nie jest alkoholizmem.
Za to mieszkanie na wsi często do tego prowadzi.
Bo nie ma co innego robić.
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: nie chodzi o u----------e się, ale znowu wracasz do "lampki wina czy piwa" czyli znowu do alkoholu xD

Nieistotne i tak, każdy ma swoje priorytety, dla mnie akurat te argumenty o piciu są śmieszne, dla innych nie.
  • Odpowiedz
@takJakLubimy: mieszkam za zagranica Polski, w małym miasteczku po wyprowadzce z jednego z największych miast w Polsce.
Tyle że teraz jakieś 10 km od większego miasta.
Mam też dalej sporo znajomych na wsi w płd Polsce.

Nie próbuj mi wciskać że jest co tam robić, bo nie ma.
Życie kulturalne
  • Odpowiedz
@takJakLubimy No a ile czasu kosztuje Cię najpierw dojazd do samego miasta, a potem przebijanie się przez korki? Przecież chyba nie fruwasz nad nimi. Mieszkałem w mieście, obecnie mieszkam pod miastem i odczuwam różnice jeśli chodzi o koszt dojazdów, dostępność komunikacji i czas. Poza tym, my nie mówimy o lokalizacji pod dużym czy średnim miastem, a o typowej wsi, gdzie do Powiatowego 15-20 tysięcy ludzi masz 15-20 KM. A do Wojewódzkiego
  • Odpowiedz
Weź ktoś wytłumacz o co chodzi z tymi wstążkami przy posągu maryi ? Dlaczego to jest w każdej wsi w polsce? Co to ma na celu? Przecież to wygląda jak świni siodło k---a jego mać ale mnie to triggeruje
  • Odpowiedz
@Roburro: Dlaczego się denerwujesz z powodu takiej błahostki? A wytłumaczenie jest takie:

Kwiaty i kolorowe wstążki są charakterystyczne dla przydrożnych krzyży ale i też kapliczek. Mimo, że krzyż jest miejscem śmierci Chrystusa, paradoksalnie w doktrynie chrześcijańskiej został symbolem życia (wiecznego). Stąd wokół tyle kolorów; świeże kwiaty i kolorowe wstęgi. Po części kolorowe wstążki są pokłosiem zwyczaju odprawiania nabożeństw majowych pod krzyżami i kapliczkami. Wieki temu nasi przodkowie nie mieli możliwości
  • Odpowiedz