Wpis z mikrobloga

W sumie, jako że stojący w prawdzie, stypi, to łapcie coś ode mnie dla tagu.

Gdy poznawałem Bartosiaka jakieś 10 lat temu i kupowałem również jego doktorat, wziąłem również drugą książkę (moim honorem jest nie płacić kosztów wysyłki!). Jej autorem był prof. dr hab. Jakub Potulski. Czemu go kupiłem? Bo Jacko zainteresował mnie tematem, znałem większość książek na które się powoływał, ale tytuł publikacji, wymowne: "Wprowadzenie do Geopolityki" był zbyt kuszący. Taaaak, uważam przed publicystyką warto zapoznać się ze zrębem twórczym dziedziny, o której chce się gadać.

Pan Prof. jest pięknym studium, gdzie można dojść nie robiąc z siebie kretyna na YT. Cholera, nawet go cytują na Google Scholar (https://scholar.google.pl/citations?user=-WvoYyoAAAAJ&hl=pl).

Książkę wtedy nadczytałem, właśnie podchodzę do niej drugi raz i... Szału nie ma. Po prostu idealnie wypełnia założenia autora czyli:

Niniejszy podręcznik ma uzupełnić lukę na polskim rynku wydawniczym i jest próbą zebrania w jednym zbiorze podatkowych zagadnień, które można nazwać geopolitycznymi. Publikacja ta ma za zadanie dokonać wprowadzenia do podstawowych zagadnień związanych z szeroko pojmowaną geopolityką. Jest to wybór >i zestawienie charakterystycznych teorii i koncepcji, które zdaniem autora w największym stopniu odzwierciedlają specyfikę geopolityki, a tym samym mogą stać się wprowadzeniem do samodzielnych badań nad współczesnym, ciągle zmieniającym się światem. Celem podręcznika jest przybliżenie problematyki geopolitycznej; ma on za zadanie przede wszystkim ułatwić samodzielne studia i badania. Publikacja niniejsza przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów politologii i stosunków międzynarodowych oraz geografii, ale także dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z zakresu geopolityki


Przy okazji rozwiewa wiele mitów kitów Bestii ze Wschodu. Zaczynając od największego kłamstwa, iż geopolityka nie istnieje, a to po prostu stosunki międzynarodowe.

A teraz najlepsze... Książka była wydana przez UG w jakimiś nikłym nakładzie. Teraz jest w pełni dostępna na legalu w domenie publicznej.

pdf -> https://bibliotekanauki.pl/books/1035293.pdf
skan -> http://otworzksiazke.pl/images/ksiazki/wprowadzenie_do_geopolityki/wprowadzenie_do_geopolityki.pdf

W dzisiejszych czasach szumu informacyjnego, polecam ją każdemu. Podstawy są fajne, bo jeśli się je ma, łatwiej rozmawiać o opiniach.

Pozwolę sobie zawołać z pamięci stałych bywalców, sądzę, że Was akurat ten pdf może zainteresować. Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam.


#napierala #bestiazewschodu #drodklejka #schoweknamiotly #kastratcontent
Goatlord - W sumie, jako że stojący w prawdzie, stypi, to łapcie coś ode mnie dla tag...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 9
@Makavlani: Daj spokój.

BTW: Tak mnie naszło, jak w weekend siedziałem na katalogach prac uczelnianych kilku uczelni. Prac z Geopolityki i pokrewnej jest w Polsce wcale nie mało. Ba, to nie są publikacje mające 2-3 lata. Fałszywy Mesjasz Piotrula, kłamał od samego początku. Aby było zabawniej, na poziomie teorii, Jacko chyba jedyny odrobił pracę domową. xD