Wpis z mikrobloga

Obawiam się że może być jeszcze gorzej. Ludzie będą się cieszyć za miesięczny pakiet punktów od Glapińskiego.
awres - Obawiam się że może być jeszcze gorzej. Ludzie będą się cieszyć za miesięczny...
  • Odpowiedz
@laki_dl: Odciecie się od taniej energii na własne życzenie (to nie Putin nam zakręcił kurki) i wpompowanie pieniędzy do systemu, żeby firmy nie pozamykaly się podczas lockdownu.

Obie sprawy to decyzję polskiego rządu a nie bezpośrednie konsekwencje czynników zewnętrznych
  • Odpowiedz
czy ludzie są aż tak głupi żeby w to wierzyć???


@Adam_Prosty: tak tak postawine pytanie, odpowiedź będzie zawsze: są.

Są ludzie którzy wierzą w płaską ziemię. Są ludzie którzy uwierzyli, że zbliża się koniec świata więc należy się zabić. Są ludzie którzy wierzą, że jak zabiją niewiernych, to po swojej męczeńskiej śmierci dostaną 72 dziewice.
Są ludzie którzy uwierzą w nawet największą bzdurę.
  • Odpowiedz
@TormentedSoul: Dokładnie te dwa argumenty są powodem inflacji, pytanie czy były to złe decyzje. Nie wpompowanie pieniędzy w przediębiorstwa mogło skończyć się choćby ich przejęciem przez zewnętrznych inwestorów którzy "dostali dofinansowanie" od swoich rządów. To jeden z tych argumentów za "rozdaniem".
@Adam_Prosty: Ja wierze w fakty i dane, Ty nie podałeś żadnych :)
  • Odpowiedz
Ależ niekompentencja naszego rządu #!$%@?ła inflacje w Czechach i Rumuni panie!


@laki_dl: Rozmawiamy o Polsce, nie obchodzi mnie co się dzieje w Czechach.
  • Odpowiedz
@VWgolf3: Ależ my w ogólnie nie rozmawiamy bo oprócz populistycznego #!$%@? nie masz nic do powiedzenia ( ). Pytam się o dane i fakty a wy mi zarzucacie bycie pisowcem, ha tfu na was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytam się o dane i fakty a wy mi zarzucacie bycie pisowcem, ha tfu na was ( ͡° ͜ʖ ͡°


@laki_dl: Fakty są takie, że za inflacje odpowiada TYLKO I WYŁĄCZNIE rząd Polski.
Za inflacje w Czechach odpowiada rząd Czech. Tak trudno ci to pojąć? Twoim argumentem jest to, że inni są też niekompetentni xD
Inflacja rośnie a RPP obniża stopy procentowe, tak to wina putina.
  • Odpowiedz
@laki_dl: Chcesz więcej faktów? Covid i dofinasowanie firm budowlanych, obniżenie stóp procentowych. Miałem dom do dokończenia i nie mogłem znaleźć ekipy. Dzwonie do kolegi, a ten zasrany pracą. Oczywiście dofinasowanie wziął. Rząd rozdał sobie pustą kasę, ale to putin winny.
Ceny energii mocno wpłynęły na inflacje. Szkoda tylko, że mamy tyle elektrowni atomowych a cena prądu rośnie jak szalona.
  • Odpowiedz
@VWgolf3: Wy tutaj na wykopie to fajni jesteście tacy nie za inteligentni, weź przeczytaj tutaj proszę: https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-ma-duzy-problem-z-inflacja-firmy-wciaz-sa-w-stanie-podnosic-ceny/g3kg5sy

Jakbyś miał z dwie szare komórki to może by Ci się nawet udało skleić że Polska leży w klimacie jakim leży i jak wpływ cen paliw ma wpływ na gospodarkę:

"Inflacja bazowa lepiej niż główna miara inflacji (CPI) pokazuje wzrost cen tych elementów koszyka inflacyjnego, na które Rada Polityki Pieniężnej ma większy wpływ. Ceny
  • Odpowiedz