Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś o jednym z najładniejszych miejsc na nurka na Malediwach czyli wodach wokół atolu South Ari. Kto nurkuje ten szuka miejsc pewniaków, gdzie można spotkać niektóre gatunki ryb, a takim miejscem jest właśnie South Ari. Na Rangali Manta Point prawie zawsze można spotkać manty, przypływające tu na czyszczenie a po drodze spotkać kręcące się po atolu w poszukiwaniu planktonu rekiny wielorybie, za którymi gonią statki ze snoorkującymi.

Napisałem o tym miejscu tekst, kilka porad z kim nurkować, ile to kosztuje.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Polecam też obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami

#nurkowanie #azja #malediwy #podroze #podrozujzwykopem #przyroda #natura #manta
SzaloneWalizki - Cześć, dziś o jednym z najładniejszych miejsc na nurka na Malediwach...

źródło: _BRU5382

Pobierz
  • 16
Ja pomogę mniej majętnym wykopkom i dodam, że jednym z najlepszych miejsc do snorkeling jes Morze Czerwone i Egipt. Płynąc z samegu molo można zobaczyć Manty na rafie koralowej i inne ciekawe stworzenia. Bez drogich wycieczek i nurkowania.

Ogólnie Egipt jest najbardziej niedocenionym krajem jaki odwiedziłem. Wina Instagrama, hipsterów i hamerykanów.
@olszus: Egipt sam w sobie, to poza zabytkami ze starożytności, niestety jakimś super miejscem nie jest.

Natomiast tamtejsze morze to fakt. Jest super. Woda przejrzysta i ciepła, mało prądów, piękne rafy, bogactwo kolorowego życia pod wodą. Polecam, zarówno do snorkelingu jak i freedivingu oraz nurkowania z butlą. Również dla początkujących. Z Polski lot dość krótki, a ceny przystępne nawet na naszą biedacką kieszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SzaloneWalizki: o ogończy to chyba info dla @olszus, który pisał, że widział tam manty.
Na manty to raczej szans tam wielkich nie ma, gdyż są to zwierzęta oceaniczne. Zaś takie ogończe jak z twojej fotki (zazwyczaj potocznie, choć pewno niepoprawnie nazywane płaszczkami), to faktycznie są tam powszechne.

Co do zaś tego, czy Egipt jest dobry dla każdego... no właśnie dla tych co nie ciągnie ich do wody, ani pod wodę
Co do zaś tego, czy Egipt jest dobry dla każdego... no właśnie dla tych co nie ciągnie ich do wody, ani pod wodę to niewiele tam pozostaje do roboty.


@szpongiel: ee?
o piramidach Pan nie słyszał? takie graniastosłupy z kamieni na pustyni
o grobowcach faraonów? dziury w ziemi z kolorowymi rysunkami
albo starym Kairze?

Trochę po świecie zwiedziłem więc jestem ciekaw co jest bardziej interesującego i w jakim kraju w tematyce
@olszus: wpisywanie w internet nic nie daje, Siedzę w środowisku nurkowym od lat, obserwuję ludków, którzy jeżdzą nurać w Morzu Czerwonym, mam też kontakt z lokalnymi przewodnikami nurkowymi. Nikt nie pokazywał manty od 20 lat. Rekiny, delfiny, diugonia owszem ale nie manty. Stingray a jedna z rodzin płaszczek, a manta to mobula. Nie znam przypadków by pojawiły się w Morzu Czerwonym
@SzaloneWalizki: nie wiem co napisać.
Internetowi nie uwierzysz, naukowcom też, mnie oczywiście, że nie bo tak ale ludkom, których znasz tak. Może patrzałki jakie potrzebujecie?
Co mam Ci napisać żeby dostać więcej do wiarygodności?
Że odwiedziłem ponad 40 krajów? Że widziałem sporo wondych stworzeń we wszystkich trzech oceanach? Legitymację Polsatu?
o piramidach Pan nie słyszał? takie graniastosłupy z kamieni na pustyni

o grobowcach faraonów? dziury w ziemi z kolorowymi rysunkami

albo starym Kairze?


Trochę po świecie zwiedziłem więc jestem ciekaw co jest bardziej interesującego i w jakim kraju w tematyce "ludzkość/zabytki".


@olszus:
Mogłeś też przeczytać poprzedni mój komentarz zamiast wywód produkować.
Pozwolisz, że zacytuję:

@olszus: Egipt sam w sobie, to poza zabytkami ze starożytności, niestety jakimś super miejscem nie jest.
@SzaloneWalizki:

Podałem link w którym pisze, że manty są w morzu Czerwonym wyżej. pogoogluj to znajdziesz, tutaj jakiś inny link https://www.eagle-divers.com/index.php/scuba-news/item/southern-red-sea-spring-diving-liveaboard

Cruising over to Daedalus next, the remote reef lying approximately 80km from the Marsa Alam shoreline, here is where we may be treated to mesmerizing sites such as schooling Hammerhead sharks and other large pelagics such as manta, trevally and tuna how like to ‘hang out’ in the stronger