Wpis z mikrobloga

ej istnieja tak wogle jakies klamki do hamulcow tarczowych mechanicznych? a co jesli tak naprawde klamki mechaniczne to glownie klamki od vbrakow? co jesli tak naprawde to zeby scisnac klocki na dyskach potrzeba wiecej sily i wiekszego zacisku ale nikomu sie nie chcialo tworzyc takich klamek?

przeciez klamki w hydraulicznych sa troche dluzsze

kurde korci mnie by to sprawdzic z klamkami od elektrykow #rower
Pobierz
źródło: hamulce sralulce
  • 16
@#!$%@?: tez o tym myslalem ale majstrowanie tam to mogila, ani to spawac ani ukrecic chociaz w sumie jakas dluzsza sruba albo podkladkami

ale i tak lepiej dluzsza klamke, zreszta i tak juz je kupilem, moze nawet jakies w domu znajde bo gdzies tez mialem, one tanie sa tylko bede musial kable wyciagnac bo to do elektrykow a mi potrzebne do normalnego, jedyny minus ze sa dlugie i sie bujaja gora dol
Pobierz
źródło: ZOOM-DB680-zacisk-hamulca-tarczowego-do-skutera-elektrycznego-drogi-roweru-g-rskiego-podw-jne-hamulce-Rotor.jpg_Q90.
@#!$%@?: nie no znaczenie jest bo nie trzeba pilnowac i zawsze to troche wiecej nacisku
z 2 strony moze 1 klocek przycisnac latwiej 1 dzwignia niz 2 2 zlaczonymi dzwigniami

wieksze tarcze 200 to kupilem wczesniej, nie kupilem tych przejsciowek z 160 na 204

na razie to z deka obrobilem te stare tarcze pilnikiem co troche pomoglo ale i tak musze cisnac, no tarcie jest ale przyjemnosci nie ma (co smieszniejsze gdy
@twardy_kij a próbowałeś klamki z canti? One mają krótszy ciąg linki - spodziewałbym się że będzie za to większa siła.

Druga rzecz - kiedyś jeździłem na jakichś klamkach shimano lx i one miały regulację ciągu linki - można było przestawić właśnie do vbrake i canti. Wydaje mi się że nowoczesne hamulce tarczowe mają ciąg pomiędzy canti i vbrake - w takiej sytuacji tego typu klamki byłyby ideolo
@trzyes Tak to nie zadziała. Położenie canti w regulowanych klamkach jest bliżej osi obrotu klamki przez co moment, który bezpośrednio przekłada się na siłę będzie mniejszy bo ramię jest mniejsze.
@twardy_kij Proponował bym spróbowanie klamek avid fr 5 lub 7. One ciągną trochę inaczej linkę w porównaniu do innych klamek. Linka w nich idzie po łuku a nie po lini prostej.
Sorry za jakoś zdjęcia, nie mogłem na necie nigdzie znaleźć fotki
Pobierz
źródło: temp_file.png6948532673323921795
@ougaa nie spina mi się to co piszesz. Moment którym skręcasz klamkę wokół osi obrotu jest uzależniony od długości uchwytu klamki (tego co łapiesz palcami przy hamowaniu). Więc przy krótszym ramieniu ciągnącym linkę powinieneś mieć większą siłę ciagnącą linkę - to jest dźwignia
@trzyes: @ougaa nie probowalem z racji niedostepnosci i zawracania sobie tym dupy, moze cos by to pomoglo bo jak nie pamietam oni te klamki skracali bo sie niby blokowaly hamulce w vbrakeach
ale
one i tak sa o jakies 2-3cm dluzsze od tych ktore mam. mi cos wychodzilo ze 12cm a te nowe 15cm? (w sensie chwyt sam)

po prostu jak bede hamowal to cala dlonia a nie 3 palcami
Pobierz
źródło: S2485266dcff84867a405194b4588fa95W