Wpis z mikrobloga

Przyszedł na mnie moment. Odbieram w najbliższym czasie klucz do mieszkania. Multum pytań, setki myśli, zero pomysłu :)
Zawsze znalazłem na wykopie wsparcie, dobrą radę. Liczę, że teraz też mi jakoś pomożecie

Macie jakieś złote rady, które chcielibyście wiedzieć zanim sami wykończyliście mieszkanie?
Sami - nie mam na myśli robić wszystko samemu

- Od czego zacząć? Puste mieszkanie od spółdzielni
- Mam dość małą łazienkę. Nie pasuje mi ten układ umywalka naprzeciwko toalety. Jak bardzo mogę przesunąć toaletę?
- Słyszałem dużo pozytywnych opinii o panelach winylowych. Znaleźliście już jakieś wady po takim czasie?
- Słyszałem też od osób, które wykończyły już mieszkania, że drugi raz nie podjęłyby się projektowania samemu.

@chafer, przygotowywałeś może też materiały dla mieszkań w bloku?
#nieruchomosci #wykonczeniemieszkania #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kiciochpyta #budujzwykopem #remontujzwykopem
Caishen - Przyszedł na mnie moment. Odbieram w najbliższym czasie klucz do mieszkania...

źródło: lazienka

Pobierz
  • 23
@CePeK: można bez problemu tak robić, masz np. płytki grubości 1cm w łazienkach, kładziesz je, potem wylewasz wylewkę samopoziomującą na reszcie mieszkania i dopasowujesz jej grubość do paneli żeby wyszło równo z płytkami, standard przy winylach które są cienkie
@Caishen: Twoje mieszkanie na własność czy spółdzielcze /komunalne ? Jeżeli Twoje robisz co chcesz w ramach swojego budżetu.Jezeli nie Twoje to zastanów się ile lat zamierzasz tam mieszkać jeżeli mniej niż 5 lat to robisz wszystko z proporcji.Jezeli ponad 10 lat to możesz coś inwestować żeby nie żyć w skrajnych warunkach.