Wpis z mikrobloga

@Reichsmarschall: Pozdrawiam

Zimni ogrodnicy, zimna Zośka – zjawisko klimatyczne charakterystyczne dla środkowej Europy, kiedy w połowie maja, po okresie utrzymywania się wyżu barycznego nad Środkową i Wschodnią Europą (w tym nad Polską), następuje zmiana cyrkulacji atmosferycznej i przy słabnącym wyżu zaczyna napływać – wraz z niżem barycznym – zimne powietrze z obszarów polarnych. Analiza danych z lat 1881–1980, przeprowadzona przez Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego, pokazała, że w 95 spośród tych lat
@Reichsmarschall: ważę 61kg i mam tkankę tłuszczową na poziomie zawodowego sportowca (przynajmniej według lekarza) xD

Ja już się po prostu pogodziłem z tym, że w tym kraju brak deszczu to już jest zajebista pogoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, uwielbiam upały. Dla mnie mogłoby być codziennie 35+
@Szampion: broń boże, trzymam jeszcze mocz i śmieciarek się nie boję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za moich czasów też jeszcze trafiały się maje, gdzie śniegiem sypnęło. Pamiętam, jak jechaliśmy za trampkarza czy innego juniora na mecz i zaczęło sypać mokrym śniegiem już grubo po majówce. To był pewnie jakiś 2005-2008 rok.