Wpis z mikrobloga

Kiedyś tu jakiś wykopek starał się przekonywać że USA i NATO nie przekazują np. PATRIOTÓW Ukrainie, nie ze względu politycznej/strategicznej decyzji, tylko że szkolenie i obsługa to zajmuje dużo czasu itp. Ogólnie argumentował to wolą ale brakiem możliwości. Na co ja mu odpowiedziałem że takie systemy nie są przekazywane ze względu na brak personelu (bo Ci się znajdą), a ze względu na pewne decyzje strategiczne (np. Rosja miała się "wystrzelalać", albo chcieli przerzucić całe systemy itd. itp.). No więc nawiązując do tego, chciałem zauważyć że Ukraina ostatnio przemyciła newsa, że mają już listę potencjalnych pilotów gotowych latać na F16. Pewnie zapytacie skąd się biorą? Ano pewnie z tego samego miejsca z którego biorą się Ci którzy pomagają przy patriotach i innych mega zaawansowanych systemach Ukraińcom. Otóż na świecie jest pełno ekspertów którzy oficjalnie już nie służą w swoich jednostkach, bo są np. na emeryturze, i zapewne Ukraina ich bierze do siebie. Więc wcale się nie zdziwię, gdyby się okazało że np. w przyszłości spadnie jakiś F16, a tam będzie Maverick na zdjęciu jak się katapultuje :)

Piloci to akurat bardzo specyficzni ludzie, bo to mega pasjonaci, i domyślam się że wielu tupie nóżkami móc znowu zasiąść za sterami a dodatkowo walić w Ruskich w imię walki dobra ze złem.

BTW - USA szkoli Ukraińskich pilotów od co najmniej Lipca 2022 roku, i mieli na ten cel w momencie zgody na to szkolenie 100m$.

To tak nawiasem tych newsów z Francji które mogą sugerować że jesteśmy bliżej niż dalej :)

#wojna #rosja #ukraina
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Ulfric_Stormcloak: A Ty czytasz co piszę?

Patrick S. Ryder is an American military officer and United States Air Force brigadier general


Naprawdę myślisz że przez 30 lat nie zapoznał się z PATRIOTem szczególnie kiedy jest w siłach powietrznych?
  • Odpowiedz
bo już i tak za duzo czasu straciłem na Twoje bzdury


@RafDan: jakie bzdury? Przecież ja nic nie twierdzę.

Faktem jest natomiast że politycy (i których wspomniałeś) używają argumentu o nie przekazaniu sprzętu, ze względu na:
a) długi
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież ja nic nie twierdzę.


@Ulfric_Stormcloak: Co?

mega zaawansowane systemy wojskowe są proste w obsłudze

Rozstawiasz sprzęt, włączasz radar i jak coś leci, to czekasz na rozkaz i konkuter sam wszystko robi:p Wszystko jest zautomatyzowane. To nie katapulta, że trzeba uczyć
  • Odpowiedz
  • 0
Bez odbioru


@Ulfric_Stormcloak: Po czym jedyne co potrafisz zrobić to obrażać. No to pięknie Cię podsumowuje :) Tyle właśnie są warte Twoje słowa, dzięki że kolejny raz potwierdziłeś jak celnie trafiałem, i jak Twój bełkot nie może być niczym poparty.
  • Odpowiedz