Wpis z mikrobloga

Kiedyś tu jakiś wykopek starał się przekonywać że USA i NATO nie przekazują np. PATRIOTÓW Ukrainie, nie ze względu politycznej/strategicznej decyzji, tylko że szkolenie i obsługa to zajmuje dużo czasu itp. Ogólnie argumentował to wolą ale brakiem możliwości. Na co ja mu odpowiedziałem że takie systemy nie są przekazywane ze względu na brak personelu (bo Ci się znajdą), a ze względu na pewne decyzje strategiczne (np. Rosja miała się "wystrzelalać", albo chcieli przerzucić całe systemy itd. itp.). No więc nawiązując do tego, chciałem zauważyć że Ukraina ostatnio przemyciła newsa, że mają już listę potencjalnych pilotów gotowych latać na F16. Pewnie zapytacie skąd się biorą? Ano pewnie z tego samego miejsca z którego biorą się Ci którzy pomagają przy patriotach i innych mega zaawansowanych systemach Ukraińcom. Otóż na świecie jest pełno ekspertów którzy oficjalnie już nie służą w swoich jednostkach, bo są np. na emeryturze, i zapewne Ukraina ich bierze do siebie. Więc wcale się nie zdziwię, gdyby się okazało że np. w przyszłości spadnie jakiś F16, a tam będzie Maverick na zdjęciu jak się katapultuje :)

Piloci to akurat bardzo specyficzni ludzie, bo to mega pasjonaci, i domyślam się że wielu tupie nóżkami móc znowu zasiąść za sterami a dodatkowo walić w Ruskich w imię walki dobra ze złem.

BTW - USA szkoli Ukraińskich pilotów od co najmniej Lipca 2022 roku, i mieli na ten cel w momencie zgody na to szkolenie 100m$.

To tak nawiasem tych newsów z Francji które mogą sugerować że jesteśmy bliżej niż dalej :)

#wojna #rosja #ukraina
  • 26
  • Odpowiedz
innych mega zaawansowanych systemach


@RafDan: mega zaawansowane systemy wojskowe są proste w obsłudze

Szkoleniem nie muszą trwać nie wiadomo ile. A w czasie W, gdzie szkolonych motywują bombardowania ich stolicy, myślę że mogą trwać od co najmniej 10 x szybciej:p

Tak tylko wtrące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kiedyś tu jakiś wykopek starał się przekonywać że USA i NATO nie przekazują np. PATRIOTÓW Ukrainie, nie ze względu politycznej/strategicznej decyzji, tylko że szkolenie i obsługa to zajmuje dużo czasu itp.


@RafDan: Problem z Patriotami polega na tym, że na miejsce pojechała jedna symboliczna bateria, która pokrywa może jakieś 5% powierzchni Ukrainy swoim zasięgiem. Ukraiński PLOT to jest w przytłaczającej większości S-300.

Problem z lotnictwem polega na tym, że Ukraina
  • Odpowiedz
  • 0
a minimalny czas szkolenia w jego obsłudze wynosi około 10 miesięcy


@Ulfric_Stormcloak: Mowa o PATRIOT. No chyba że to jednak stary system jest ;p Jacys ex US mowili na reddit ze 6 miechow to juz ogarnaisz ten system ale do wprawy itd to jeszcze dluga droga.
  • Odpowiedz
@RafDan: a niby jaka wprawa tutaj wchodzi w grę?

Rozstawiasz sprzęt, włączasz radar i jak coś leci, to czekasz na rozkaz i konkuter sam wszystko robi:p Wszystko jest zautomatyzowane. To nie katapulta, że trzeba uczyć się celować.

Inna sprawa naprawa takiego sprzętu. Myślisz że czym się to różni od naprawy konkutera we domu? To nie ruski sprzęt że samemu trzeba lutować wypalone podzespoły.

Co innego f16, bo o ile pilot
  • Odpowiedz
@RafDan: Ano to, że przekazanie jednej symbolicznej instalacji, od której #!$%@? zależy, to nie jest budowanie całęgo rodzaju wojska. I na pewno nie w rok.

Pomijam już takie szczegóły jak dementi zarówno USA, jak i Ukrainy.
  • Odpowiedz
  • 0
Rozstawiasz sprzęt, włączasz radar i jak coś leci, to czekasz na rozkaz i konkuter sam wszystko robi:p


@Ulfric_Stormcloak: Nie wiem, nie pytaj mnie, ja się na tym nie znam. Ale skoro Ci którzy tego używają tak twierdza, to musi być powód.

@vrNFWrUew3D4Rgz Kompletnie nie rozumiem Twojego bełkotu, możesz cytować do czego się odnosisz? Po pierwsze dostali 3 baterie co najmniej, do tego o jakim Ty mówisz roku, i o
  • Odpowiedz
@RafDan: Dostali jak na razie jedną, reszta jest obiecana. Jedna była obiecana przez Niemcy, ale nie wiadomo jak to z nią będzie, skoro teraz IRISy poleciały.

Nie umiesz czytać? Trudno jest zbudować całe lotnictwo w rok. Od zera. Bo od lipca ci piloci mieliby się szkolić.

Problem polega na tym, że w listopadzie zarówno Biden, jak i Zełeński zaprzeczyli doniesieniom, jakoby ukraińscy piloci byli w ogóle szkoleni.
  • Odpowiedz
  • 0
Dostali jak na razie jedną, reszta jest obiecana. Jedna była obiecana przez Niemcy, ale nie wiadomo jak to z nią będzie, skoro teraz IRISy poleciały.


@vrNFWrUew3D4Rgz: On April 21 and 26, Ukraine’s Air Force confirmed the full employment of two Patriot batteries.

Czyli wiesz lepiej niż Armia Ukraińska? Weryfikujesz ten swój bełkot czy piszesz na
  • Odpowiedz
  • 2
@vrNFWrUew3D4Rgz: Niczego nie będę szukał, albo dajesz wypowiedź Bidena i prezydenta Ukrainy ze nie szkolą pilotów, albo wpadasz na czarną bo pod moimi wpisami gówna nie toleruje a tym bardziej nie tracę czasu na bajkopisarzy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ulfric_Stormcloak:

Patriot training normally can take several months, but “the longer those troops are off the line, they’re not actually engaged in combat,” Ryder said, so the training will be shortened.


Pentagon spokesman Air Force Gen. Pat
  • Odpowiedz
Pentagon spokesman Air Force Gen. Pat Ryder


Zresztą w necie masz wypowiedz Bidena i Zelenskego gdzie obaj mowia ze to dlugi proces, ten drugi mowi o 10 miesiacach


@RafDan:
  • Odpowiedz
  • 0
@Ulfric_Stormcloak:

Patrick S. Ryder is an American military officer and United States Air Force brigadier general who has served as the Pentagon Press Secretary since August 4, 2022.

Commissioned via AFROTC from the University of Florida in 1992, Ryder has almost 30 years of service as a communications and public affairs
  • Odpowiedz