Wpis z mikrobloga

W ten weekend pierwszy raz (i to dwukrotnie) jechałem ED74 w #pkp i to, jak tam rozwiązane jest otwieranie WC to skondensowany etos kolejarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przede wszystkim - przyciski do otwierania drzwi na zewnątrz są tak nisko położone, że większość ludzi powyżej 1,50m wzrostu ich nie zauważa i otwiera drzwi ręcznie. Ale dopiero po wejściu zaczyna się zabawa. W środku, tak jak na zewnątrz, są dwa przyciski - do otwierania i zamykania - oraz rygiel. Oczywiście producent to #!$%@?ł, a etos kolejarza nie pozwala poprawić, lepiej po prostu uznać, że to ludzie są głupi. xD Rygiel powoduje zablokowanie drzwi i zmianę koloru lampki na zewnątrz mówiącej o tym, czy WC jest zajęte. Rygiel przekręca się o 90° - skierowany w lewo oznacza drzwi niezaryglowane, przekręcone w prawo z tej pozycji i skierowany w górę to drzwi zaryglowane. Co w tym trudnego? Nic, a jak ktoś nie ogarnia, to jest nawet instrukcja otwierania i zamykania drzwi (picrel). Tyle, że oczywiście nic się w niej nie zgadza z rzeczywistością. xD Instrukcja pokazuje, że aby otworzyć drzwi, trzeba rygiel przekręcić w prawą stronę - to nieprawda, bo trzeba w lewą. Piktogram też pokazuje bzdury i nie wiadomo, jak go czytać - pozycja, która jest na nim zaznaczona na zielono, oznacza drzwi otwarte, a od tej zaznaczonej na biało nie da się przekręcić w prawo. Jak jest z instrukcją zamykania? Tak samo źle. xD Picrel w komentarzu. Tym razem do zaryglowania trzeba niby przekręcić rygiel w lewo, piktogram ponownie pokazuje złe pozycje. Siedziałem blisko kibla i obserwowałem - efekt jest taki, że połowa ludzi nie rygluje się wchodząc do kibla (lampa sygnalizująca jest zielona) i co jakiś czas ktoś im wbija, bo przecież otwarte. xD W zwykłych, mechanicznych drzwiach jak ktoś się zapomni zaryglować to po prostu zamyka się je szybko i tyle, a tutaj trzeba poczekać na reakcję pneumatyki, więc zdarza się pełne otwarcie drzwi komuś, kto siedzi na kiblu. xD Żeby było zabawniej, zacząłem szukać, czy to jakiś znany problem i okazuje się, że poruszano go w usenecie już 10 lat temu.
#kolej
Pobierz ZukColorado - W ten weekend pierwszy raz (i to dwukrotnie) jechałem ED74 w #pkp i to,...
źródło: 20230514_122156
  • 4
@ZukColorado kurde, czytam to któryś raz i wydaje mi się że ja to łapie. Nie byłem w kiblu na Edytach więc nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale jak dla mnie kolorowa pozycja (czerwona i zielona) to taka, która jest ustalona dla rygla PRZED otwarciem lub zamknięciem
(zeby otworzyć musisz rygiel będący w pozycji zielonej przekręcić w prawo do pozycji bialej, a żeby zamknąć musisz rygiel wskazany jako pozycja czerwona przekręcić w
kurde, czytam to któryś raz i wydaje mi się że ja to łapie.


@Pociongowy: rozkminiałem to dłuższy czas i szczerze chciałem, żeby się okazało, że to ja jestem debilem i nie rozumiem niż żeby instrukcja była nieprawidłowa (albo niedostosowana do tego, co było w rzeczywistości). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zeby otworzyć musisz rygiel będący w pozycji zielonej przekręcić w prawo do pozycji bialej,


no właśnie nie, na