Wpis z mikrobloga

@Kielek96: „będziemy tyrać” myśle ze w pewnym momencie młodzież się zdenerwuje i zacznie masowo wyjeżdżać na zachód za praca i tak się skończy żywot tego śmiesznego bytu zwanego p0lska
  • Odpowiedz
@Kielek96: To akurat prawda, że Kaczyński jest geniuszem, żeby polska weszła na kolejny etap rozwoju jak np Korea to musiała by przeznaczyć fundusze na technologię, edukację etc. Ale to by wymagało pewnych poświęceń, lepiej rozdać kasę jaką mamy tu i teraz i zostać przy władzy, bo Polaczkom to wystarczy
  • Odpowiedz
@mainleblanc: Straszni jesteście z tym waszym ujadaniem na współobywateli i kraj. Wszędzie lepiej niż u nas. Ale ale. Tak z ciekawości. Bo inwestować w naukę i technologię mogą też ludzie prywatni. Jak Ci idzie prowadzenie polskiej spółki technologicznej? Nie prowadzisz. No to może chociaż inwestujesz w rozwój takich spółek w Polsce?
  • Odpowiedz
@Okcydent: aha jak nie prowadzę spółki technologicznej to nie mogę krytykować postawy mojego państwa wobec dysponowania budżetem. Ok to zamykam mordę a pisiory niech rozdają kasę z moich podatków na socjal XD
  • Odpowiedz
Będzie jak z Gierkiem, po latach jedni będą wspominać jego działania jako najlepsze decyzje, a drudzy liczyć ile lat ich dzieci jeszcze będą spłacać długi zaciągnięte przez ekonomicznych debili.
  • Odpowiedz
@duzo-jem-paczkow: Kredyt 2% to istotnie raczej niczego nie poprawi. Natomiast 500/800+? Teraz jest waloryzowane mniej więcej do wartości jakie miało, gdy zostało wprowadzone. W międzyczasie np. Słowacy wprowadzili swoje własne 200 euro na dziecko. Niemiecki Kindergeld był już dawno.

Wykop jest strasznym miejscem gromadzącym masę politycznych frustratów, którzy zdają się myśleć, że wszelkie kampanie polityczne rozstrzygają się tutaj i teraz. Przed oczyma staje mi czas kampanii prezydenckiej, gdy na głównej było
  • Odpowiedz
@Kielek96: A tutaj mi wskaż proszę jak 500 + napędziło fale bezrobocia i jak ludzie podchodzili z pracy bo można żyć z socjalu. Czy ja widzę tam pogorszenie wskaźników za rządów porpzedników czy mam wylew krwi do mózgu? Na powyższych dwóch wykresach trendy załamują się dziwnie w 2015 roku. Niesamowite.
laki_dl - @Kielek96: A tutaj mi wskaż proszę jak 500 + napędziło fale bezrobocia i ja...

źródło: Unemployment_rate_in_Poland

Pobierz
  • Odpowiedz
Teraz jest waloryzowane mniej więcej do wartości jakie miało, gdy zostało wprowadzone. W międzyczasie np. Słowacy wprowadzili swoje własne 200 euro na dziecko. Niemiecki Kindergeld był już dawno.


@Okcydent: Czy w tych krajach wydatki socjalne to też ponad 20% PKB? Jesteśmy w światowej czołówce pod tym względem.
  • Odpowiedz