Wpis z mikrobloga

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi art. 26 ust. 3 pkt 1 200 zł


No właśnie ile metrów to jest "bezpośrednio przed nim" ? A drugie pytanie myślicie, ze jakbym na do widzenia panu policjantowi powiedział,

jestem zdziwiony, że swój pierwszy mandat drogowy nie odstałem za prędkość :D


to zrobiłby mi kontrole w samochodzie czy wszystko jest na swoim miejscu +kontrola trzeźwości, której nie miałem? :D Jeżeli ktoś ma wątpliwości to je obalę. Właśnie w ostatnią niedziele 5th dostał swój pierwszy mandat za wyprzedzanie. Co z tego, że o wykonaniu manewru wyprzedzania uświadomił mnie policjant :>

#kiciochpyta #motoryzacja #prawojazdy #mandat

Swoją drogą dzisiaj jadąc do Bielska Białej po raz kolejny się przekonałem, że Polacy z reguły nie jeżdżą szybko. Na trasie z BB do Katowic jadąc do 120 km/h uważając na różne ograniczenia prędkości ( więc średnia będzie coś koło 100 km/h czyli tyle ile dozwolone :P) + nieznajomość trasy + siedzący obok tato i krzyczący, że za szybko jadę (nie wiem co mu się stało bo jeździłem z nim ostrzej i wtedy jakoś cicho siedział, do tego dzisiaj starałem się łagodnie jechać - dobrze, że na co dzień razem nie jeździmy ]:-> ) wyprzedziło mnie kilka samochodów. Poza tym od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Polacy jeżdżą wolniej. Nawet jak dzisiaj tata jechał do tego Bielska to miałem wrażenie, że jego styl jazdy stał się bardziej spokojny. Zastanawia mnie w czym leży przyczyna zwolnienia polskich kierowców. Czy kryje się za tym horrendalna cena benzyny? Może poprawa jakości dróg (powolna aczkolwiek zauważalna)? Bądź jako kierowcy stajemy się bardziej dojrzali i mentalni zbliżamy się to tych na zachodzie? Albo mi się tylko wydaje, że Polscy kierowcy wolnej jeżdżą :P? Co o tym myślicie?

#drogoweprzemyslenia5tha #przemyslenia5tha
  • 5
@5th: ja jeżdżę wolniej głównie ze względu na oszczędność. Niedawno był taki artykuł na wykopie gdzie przetestowali stosunek zaoszczędzone paliwo vs zaoszczędzony czas. Nie chce rzucać wartościami ale uznałem że absolutnie nie warto się spieszyć.
@qnebra: Ok dzięki za odpowiedź :). Teraz będę wiedział, kiedy patrzeć czy po bokach nie ma policji ;).

@O__Q: Dopiero od policjanta dowiedziałem się o wyprzedzaniu nie dlatego, że tak szybko #!$%@?łem, że nie robiło mi różnicy z której strony mijam auta i czy je wymijam czy wyprzedzam ;) ale dlatego że owa ulica w tej części jest 2 pasmowa i jechałem lewym pasem :). Na początku myślałem, że policjant