Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady. Sprzedałem auto, kupiec przyszedł, pokopał w opony i kupił- dał kasę zabrał kluczyki, na drugi dzień mieliśmy podpisać umowę. To było miesiac temu, już chłop się nigdy nie pojawił. Nie mam żadnego kontaktu do tego człowieka, bo ogłoszenie było na aucie. Co teraz? Mogę sprzedać auto jeszcze raz i oddać mu kasę jak wróci? Mam zapasowe kluczyki.

#pytanie #pytaniedoeksperta #auto #sprzedamauto #prawo
c.....t - Potrzebuję porady. Sprzedałem auto, kupiec przyszedł, pokopał w opony i kup...

źródło: temp_file.png2914308319106871541

Pobierz

Czy mogę sprzedać to auto jeszcze raz?

  • Jasne że tak. 55.4% (217)
  • Chyba nie. 44.6% (175)

Oddanych głosów: 392

  • 38
@crest: w tym przypadku skoro przekazales mu kluczyki i wziales za to pieniadze doszlo do przeniesienia prawa wlasnosci na podstawie umowy ustnej. To auto nie nalezy juz do Ciebie. Na gruncie polskiego prawa prywatnego umowa sprzedazy moze zostac zawarta w dowolnej formie, jednakze forma pisemna bylaby pomocna przy ewentualnym sporze.
@crest mozesz teraz ten samochod oddac na przechowanie na koszt kupujacego albo tez go sprzedac dalej ale w takim przypadku bedziesz juz dzialac na rachunek tego co teraz kupil art 551 Kodeksu cywilnego
@Bsapek auto stało na wjeździe do posesji, gość wszedł i powiedział, że chce oglądnąć auto, poczym za nie zapłacił.
@Mahus fajnie, ale co dalej, bo auto jest dalej u mnie.....oddam auto na żeby przechować i po roku nikt nie się nie odezwie?
@crest: to juz nie jest twoj problem, auto nie należy do ciebie. Poinformuj ubezpieczyciela o sprzedazy i tyle, moze sie jeszcze pan pojawi, a jak nie to wtedy trzeba bedzie kombinowac.