Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady. Sprzedałem auto, kupiec przyszedł, pokopał w opony i kupił- dał kasę zabrał kluczyki, na drugi dzień mieliśmy podpisać umowę. To było miesiac temu, już chłop się nigdy nie pojawił. Nie mam żadnego kontaktu do tego człowieka, bo ogłoszenie było na aucie. Co teraz? Mogę sprzedać auto jeszcze raz i oddać mu kasę jak wróci? Mam zapasowe kluczyki.

#pytanie #pytaniedoeksperta #auto #sprzedamauto #prawo
c.....t - Potrzebuję porady. Sprzedałem auto, kupiec przyszedł, pokopał w opony i kup...

źródło: temp_file.png2914308319106871541

Pobierz

Czy mogę sprzedać to auto jeszcze raz?

  • Jasne że tak. 55.4% (217)
  • Chyba nie. 44.6% (175)

Oddanych głosów: 392

  • 38
@crest: Możesz sprzedać jeszcze raz, ale musisz zgodnie z art 491 Kodeksu Cywilnego najpierw wyznaczyć termin odbioru samochodu a potem odstąpić od umowy i zwrócić pieniądze.
Lub też zgodnie z art. 551 Kodeksu cywilnego, jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki w odebraniu rzeczy, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

Problem jest tylko taki, że nie masz do gościa kontaktu i nie możesz pogonić go pisemnie do odbioru.
Możesz sprzedać jeszcze raz, ale musisz zgodnie z art 491 Kodeksu Cywilnego najpierw wyznaczyć termin odbioru samochodu a potem odstąpić od umowy i zwrócić pieniądze.


@ManiacTeam: umowa nie zostala zawarta wiec nie ma od czego odstepowac. Jak z gosciem nie ma kontaktu to OP nic nie zrobi i to nie jest jego wina.
@Bloodhorn darmowy prawnik podobno urzęduje raz w tygodniu, chce być pewny czy mogę to auto sprzedać jeszcze raz. Przyjdzie mi chłop za tydzień i powie, że miał wypadek i będzie chryja. Tak dla pewności:)
@jalop dobry pomysł lol