Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Zajmuję się grafiką od ponad 12 lat (2D, 3D i animacja, znam też c#) i chciałbym spróbować czegoś nowego, a full stack developer sprawia wrażenie zawodu z lepszymi perspektywami.
Jak na naszym rynku wyglądają szanse na znalezienie pracy na tym stanowisku jako samouk z portfolio? Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i mógłby podzielić się doświadczeniami? Będę bardzo wdzięczny.

#pracbaza #programowanie #programista15k #pytaniedoeksperta
  • 6
@bamsebjorn: Najelpszą przepustką jest stworzenie swojego projektu, dajesz dowód że potrafisz coś dowieźć co działa. Ja tak przeszedłem z gamedevu na backend w C# z domieszka reacta. Ale moją przpustką był crossplatformowy serwis w flutter
@ly000: @Rufurege1
O cholera chłopaki nie widziałem że jest tak źle xD

@zibizz1 ja właśnie próbuję się wyrwać z gamedevu. Pozostaje mi spróbować w w takim razie, chyba że znasz lepsze i bardziej przyszłościowe alternatywy, których warto się nauczyć?

Dzięki za odpowiedzi, może zbyt optymistycznie się nastawiłem. W najgorszym wypadku będę sobie dłubał przy tym dla przyjemności.
@bamsebjorn: Znasz C#? Robisz w gamedevie i masz komercyjnego expa? To masz przewagę nad 70% kandydatów do swojej pierwszej pracy jako web dev.

Po co ci full stack, idź w backend. Ogarnij sobie framework ASP.NET Core (najlepiej z WebAPI) do tego bazy danych SQL Server/Postgres. Napisz kilka aplikacji webowych dla siebie żeby podszkolić się w praktyce z frameworka, możesz zrobić jakiś prosty UI jak chcesz do nich (MVC/Blazor) i aplikuj, chodź