Wpis z mikrobloga

  • 6
@Krupier Bo rząd używa systemu alarmowego do ostrzegania o burzach, czczenia powstań i informowania emerytów o wyborach, a gdy jest sytuacja realnego zagrożenia to nie informuje się społeczeństwa, a sprawę zamiata się pod dywan?
  • Odpowiedz
@Dlkvv: no używa, ale przecież to jest inny sygnał niż w przypadku realnego zagrożenia. Nie słyszałem nigdy sygnału modulowanego w przypadku jakiś rocznic czy coś.
  • Odpowiedz
  • 4
@Krupier Nie znam się na sygnałach alarmowych, bo to nie moja branża. Jednak wiem, że są sposoby na informowanie społeczeństwa o zagrożeniu. W przypadku pocisku mogącego przenosić głowicę jądrową to jednak chciałbym się dowiedzieć, by w porę móc się schować
  • Odpowiedz
Mimo wszystko chciałbym wiedzieć czy mam biec do piwnicy, czy kontynuować opalanie xD


@Dlkvv: Ale po co, jak bomba wybuchnie to się szybciej opalisz ( ͡ ͜ʖ ͡) xDD
  • Odpowiedz
Nie znam się na sygnałach alarmowych, bo to nie moja branża. Jednak wiem, że są sposoby na informowanie społeczeństwa o zagrożeniu.


@Dlkvv: nie trzeba się znać. Dźwięk modulowany to realne zagrożenie, dźwięk ciągły to odwołanie zagrożenia.

W przypadku pocisku mogącego przenosić głowicę jądrową to jednak chciałbym się dowiedzieć, by w porę móc się schować


No tak, ale to zupełnie inna kwestia.
  • Odpowiedz
  • 5
@Krupier W razie zagrożenia nie chcę się zastanawiać czy jest jakaś rocznica, czy ruscy atakują. Jak syrena wyje to mam #!$%@?ć do bezpiecznego miejsca a nie się zastanawiać.

No tak, ale to zupełnie inna kwestia.


No właśnie to ta sama kwestia. Jako obywatel wymagam, aby z moich podatków władza wykorzystywała środki do alarmowania w sposób do tego przeznaczony. A nie do celebrowania rocznic XD
  • Odpowiedz
W razie zagrożenia nie chcę się zastanawiać czy jest jakaś rocznica, czy ruscy atakują. Jak syrena wyje to mam #!$%@?ć do bezpiecznego miejsca a nie się zastanawiać.


@Dlkvv: no toć dlatego ci piszę, że nie musisz się zastanawiać. Sygnał ciągły - you sleep. Sygnał modulowany - you run.

No właśnie to ta sama kwestia. Jako obywatel wymagam, aby z moich podatków władza wykorzystywała środki do alarmowania w sposób do tego przeznaczony.
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: Są, niekonserwowane i w opłakanym stanie. Te w szkołach 1000-latkach przerobiono tak, że straciły swoje właściwości. Piszę na podstawie mojego miasta powiatowego, 130k mieszkańców. Dodatkowo w biuletynie informacji publicznej na próżno szukać informacji o tym co robić w sytuacji zagrożenia a teoretycznie tam powinny znajdować się takie instrukcje.

Chyba, że piszesz o schronach dla polityków. Ci się pewnie uchronią, reszta do piachu.
  • Odpowiedz
Chyba, że piszesz o schronach dla polityków.


@Critic: nigdy nie będzie schronów dla wszystkich. ale schrony są więc napisałes nieprawdę. poprawiłem cię a ty dalej w to brniesz. po prostu napisz że kłamałes i po temacie.
  • Odpowiedz