Wpis z mikrobloga

Hej, wracam do jeżdzenia rowerem do pracy po kilku latach przerwy z powodu drobnego wypadku na trasie.
Potrzebuje podróżować pomiędzy Hallera a Strzegomską. Normalnie jeździłem przez Powst. Sląskich, ale dzisiaj Google proponuje mi taką trasę jak na obrazku.

Czy ktoś z Was wie czy nadaje się ona do jazdy, czy nie prowadzi przez jakieś chaszcze i gniazda dzików? Chodzi mi w szczególności o okolice Fadromy oraz parku przemysłowego. Lepsza niebieska czy szara?

#wroclaw #rowerowywroclaw
Pobierz malpi - Hej, wracam do jeżdzenia rowerem do pracy po kilku latach przerwy z powodu dr...
źródło: dojazd
  • 13
@Rad-X: na pewno wygodniej, ale trzeba jakoś o zdrowie zadbać. Poza tym mam 5.5km do pracy autem - nawet nie zdąży się porządnie rozgrzać.
@malpi: nie wiem jak teraz, ale dwa lata temu to były jeszcze chaszcze i gniazda dzików, bo to magazyny i tereny kolejowe. A przez tory to tam nie było przejścia normalnego, tylko na pałę trzeba było lecieć. Także lepiej sprawdź sobie w jakiś dzień nie roboczy, bo możesz się zdziwić z rana xd
@malpi: Trasa taka sobie pod rower. Wzdłuż Hallera masz ścieżkę, potem wjazd w osiedle - jest ok, mały ruch samochodów o ile się nie zgubisz w uliczkach xD Potem przejazd przez Grabiszyńską i spoko dojazd do torów wzdłuż obwodnicy kolejowej. Przejazdy przez tory na legalu. No i tu zaczynają się schody - kończy się utwardzona ścieżka, a zaczyna trasa którą bym nie jeździł w nocy xD To co pokazalo Ci google
Pobierz rosomak94 - @malpi: Trasa taka sobie pod rower. Wzdłuż Hallera masz ścieżkę, potem wj...
źródło: Zrzut ekranu 2023-05-10 211747
@malpi: https://brouter.de/brouter-web/#map=13/51.0893/17.0253/standard,route-quality&lonlats=17.002437,51.091381;17.006687,51.112082 a tak nie bedize szybciej ? (swoja droga ta strona jest swietna do planowania tras - alternatywa dla koomuta) ja swoja trase do pracy duzo razy zmieniałem az wypracowałem ciut dłuzsza ale najwygodniejsza/najbezpieczniejsza. po prostu po pracy sobie inaczej wracałem az byłem zadowolony - sugerowałem sie np iloscią swiateł do pokonania
@Berud: tą właśnie dzisiaj rano pojechałem. Całkiem spoko, chociaż skrzyżowanie koło mostu radiowej trójki mogłoby być lepsze. Komoota i brouter sprawdzę - ostatnio jak jeździłem to używało się tylko Stravy.
@malpi: te trasy koło parku przemysłowego i góralskiej są ok, jeżeli jest dzień, ładna pogoda i nie jest dla Ciebie problemem zsiadanie roweru, żeby go przenieść przez tory albo miejsca nieprzejezdne. Do tego dochodzi kiepska nawierzchnia, przez którą istnieje ryzyko pobrudzenia się. Ta zaznaczona właśnie koło góralskiej prowadziła Cię chyba też przez ogródki działkowe, więc mógłby być zonk, jeżeli droga jest zamykana.
Trasa z dojechaniem do dworca świebodzkiego według mnie lepsza,