Wpis z mikrobloga

Pomimo tego ze generatory obrazów takie jak #midjourney oraz te nowe photoshopy AI sa mega imponujace, niektore modele nie maja nawet problemow z tekstem to jednak nie da sie wytworzyc (przynajmniej narazie) wszystkiego tylko ze slow, cos w bardzo duzym szczegole, nawet gdyby istanialy ai gdzie wypisuje sie wymiary takie jak katy, dlugosci itp zeby uzyskac taki efekt jak sie chce a nie jakis ogolny. Jak myslicie?
Na przyklad ktos robi prompta aby narysowac Mona Lise z opisu. Chocby nie wiadomo jak szczegolowo opisal to co widzi na obrazie program tego nie odtworzy przeciez xD Takie rzeczy moze tylko wytworzyc czlowiek
#sztucznainteligencja #ai
  • 4
@ziemba1:

Takie rzeczy moze tylko wytworzyc czlowiek

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, że może prowadzić rozsądny dialog z A.I. w dowolnym języku i na dowolny temat lub zamówić sobie logotyp czy wysokiej jakości unikalny obraz w kilka sekund, który może wygrać konkurs artystyczny, a Ty myślisz, że możesz stawiać jakieś granice tej młodej dziedzinie inżynierii, w którą ładowane są właśnie grube miliardy dolarów. To, co widzieliśmy to wierzchołek
Chocby nie wiadomo jak szczegolowo opisal to co widzi na obrazie program tego nie odtworzy przeciez xD


@ziemba1: To zabawne, bo człowiek też nie odtworzy. Nawet stu profesjonalnych malarzy nie byłyby w stanie namalować tego, co sobie wyobrażasz jako "Mona Lisa", a przynajmniej nie będzie to zgodne z tym, co chcesz otrzymać. Język werbalny nie jest w stanie opisywać tak złożonch struktur. To dosyć prymitywna forma komunikacji obarczona wieloma ograniczeniami. Wiele
@ziemba1: Nie bawiłem się nigdy generatorami obrazu (poza huggingface) ale jestem w miarę na bieżąco. Z tego co widziałem najlepiej działa wykorzystanie GPT4 do generacji prompta do Midjurney który później przeklejasz i masz dość dobry rezultat od razu.
  • 0
@kiedys_wrucom_lepsze_czasy: w sumie tak, nawet ta Mona Lisa nie wziela sie z jego wyobrazni tylko byla osoba na ktorej sie wzorowal wiec tez odtwarzal w taki sposob jak ai odtwarza ze zdjec. ale biorac pod uwage to ze mozna te modele trenowac i to rzeczywiscie moze bedzie dalo sie zrobic cos bardzo przyblizonego tego co sie chce uzyskac, pytanie czy szybciej bedzie takie cos samemu narysowac i wytrenowac czy jednak szybciej