Wpis z mikrobloga

Zauważyliście RASIZM w reklamach? Mianowicie kombinacje połączenia czarnych z białymi to:

Czarny facet biała kobieta
Czarna kobieta biały facet
Biała kobieta czarne dzieci
Biały facet czarne dzieci

Nigdy nie widziałem czarna kobieta białe dzieci
Czarny facet białe dzieci

Widzieliście to o czym napisałem że nigdy nie ma? Przecież to rasizm, nigdy czarny nie opiekuje się białymi dziećmi tylko biali opiekują się czarnymi.
  • 11
  • Odpowiedz
@dzieju41: U mnie na uniwerku grono naukowe ostatnio rozmawiało na temat tego dziwnego zjawiska. Że z reklam wyziera rasizm jak cholera w stosunku do białych dzieci w wykonaniu czarnych. Mówimy nie o fotkach stok sztucznych ale reklamach - które mają zaszczepiać też pewne schematy ludziom. Nie wątpię że w świecie są takie pary ale pewnie znikoma ilość. Czarni wychowujący białe dzieci - to jest nie do pomyślenia, przez czarnych.

Inna sprawa
  • Odpowiedz
@T4_LOVER: Nie no wychowują, tutaj nie ma celów generalizacji. Ale zwrócenie uwagę na fakt - że czarni w reklamach nigdy nie wychowują białych dzieci tylko zawsze biali czarnych jeśli już jest międzyrasowo.
  • Odpowiedz
@T4_LOVER: Ale tutaj chodzi o reklamy. Oni chcą wbudować normalność wychowywania dzieci co produkują czarni jako normę. A czarni aby tylko produkowali dzieci i mieli wywalone. Bo biały głupek się zaopiekuje czarnym zamiast czarnego.
  • Odpowiedz
A czarni aby tylko produkowali dzieci i mieli wywalone. Bo biały głupek się zaopiekuje czarnym zamiast czarnego.


@rafal-hard: No bo tak jest w życiu, czarny się ulatnia a biały spierdox przyjmuje dar w postaci czarnego maluszka. To nie reklamy kreują rzeczywistość, tylko rzeczywistość reklamy.
  • Odpowiedz
@Andrut_japko: Ale mówimy o reklamach, i tym co w pierwszym wpisie ktoś dał. Tam przecież ma rację, że jest jednostronna narracja rasistowska przez czarnych - choć reklamy pewnie robią biali bo czarny w tym czasie stoją może po social nie ważne. Fakt jest taki, że media zaszczepiają coś takiego.
  • Odpowiedz